ПРЕД ДОЛАЗАК ЗВЕЗДЕ: Прштало на мечу Либереца, фудбалски "рат" какав се не ПАМТИ

07.12.2020. 20:21
FK Liberec
ФК Либерец / Извор: МН Press

Црвено-бели растерећени путују у Чешку.

Иако је у Лиги Европе преостало још једно коло до краја групне фазе, Црвена звезда је ремијем са Хофенхајмом и теоретски обезбедила пласман у наредну рунду.

Позови Mozzart асистента – уплати аванс са кућног прага!

ДА ЛИ ЋЕ ПРЕУЗЕТИ ОРЛОВЕ: Бивши селектор Француске се изјаснио, ОВО је његов ОДГОВОР!

ПОГЛЕДАЈТЕ КОМПЛЕТНЕ ГРУПЕ: Југословенски дерби у групи "Х"

ЈОВИЋ СЕ ОГЛАСИО ПОВОДОМ ЖРЕБА: Српски нападач посла МОЋНУ поруку (ФОТО)

Тако ће гостовање Станковићевих изабраника у Чешкој бити само ствар резултатског престижа, пошто су црвено-бели изгубили шансе да се преко првог места пласирају у даљи ток такмичења.

Са друге стране, после краха на европској сцени, Слован из Либереца је наставио да посрће и у националном првенству. Наредни ривал Звезде ремизирао је код куће против Словачког 1:1, у мечу који је личио буквално на "фудбалски рат".

Наиме, утакмицу је обележио велики број фаулова и картонима. Свега је било осим фудбала, јер по статистици, било је више жутих и црвених картона, него шутева на оба гола.

Либерец је повео преко нападача Рабушица, који је изнудио пенал, а затим га и сигурно реализовао, пошто је паненком погодио мрежу гостију. Словачко је од 23. минута имали играча мање, па је све мирисало на њихов пораз.

Увукла се, ипак, нервоза у састав домаћина. Дефанзивац Микула је за само четири минута добио два жута картона и морао у свлачионицу.

Словачко је то искористило и ишчупало бод. После корнера са леве стране, дефанзивцима Слована је умакао Реинберк и рутински ударцем главом затресао мрежу, за коначних 1:1.

Након 10. кола, Либерец заузима 10. место са 14 бодова, има 12 мање од водеће Спарте, али само осам поена више од места које води у нижи ранг.

Подсетимо, утакмица последњег кола "Л" групе Лиге Европе, између Либереца и Црвене звезде игра се од 21 час.

Погледајте како изгледа позната руска навијачица Јулијана Третјак.