ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Сити губи корак, Ливерпул и Тотенхем газе (ФОТО)

26.12.2018. 17:52
Trent Aleksander-Arnold
Трент Александер-Арнолд / Извор: Реутерс

Одиграни су мечеви 19. кола првенства Енглеске.

Фудбалери Манчестер ситија пали су на треће место Премијер лиге. Грађани су у утакмици 19. кола поражени од Лестера (2:1), што су искористили (тренутно) највећи конкуренти, Ливерпул и Тотенхем. Редси су били бољи од Њукасла (4:0), а Певци од Борнмута са 5:0. Сада је Ливерпул први са 51 бодом, Тотенхем има 45, а Сити 44. Подсетимо, у претходном мечу екипа Пепа Гвардиоле поражена је од Кристал Паласа, па остаје да се види да ли је ово само тренутна криза. Ситију, прваку Енглеске ово је био трећи пораз у сезони.

Славио је и Манчестер јунајтед. После одласка Жозеа Муриња и доласка Оле Гунар Солскјера на клупу, Црвени Ђаволи су славили и против Хадерсфилда са 3:1, а водећи гол дао је Немања Матић. Тријумф (3:1) је потврдио двоструки стрелац Пол Погба.

МНОГО ЛАКО: Матић стрелац за Јунајтед (ФОТО)

СЕРИЈА А: Роналдо спасио шампиона, повреда Миленковића (ВИДЕО)

Сити је имао предност само у периоду од 14. до 19. минута. Повели су гостујући Грађани голом Бернарда Силве, али је уследило изједначење. Марк Олбрајтон је изједначио на 1:1, а на нови гол се чекало до 81. минута када је Рикардо Переира ефектним голом савладао Едерсона, за осми тријумф у сезони. У самој завршници меча у Лестеру, Сити је остао са десеторицом на терену јер је Делф добио директан црвени картон.

Ливерпул на титулу чека још од 1990. године, а можда је баш ова сезона та. Без већих проблема, Црвени Јиргена Клопа су савладали Свраке, а голове су двали Дејан Ловрен, Мохамед Салах, Ђердан Шаћири и Фабињо. За нијансу убедљиви су били бољи Певци. Већ у 35. минуту, било је 3:0, а коначних 5:0 поставио је Сон Хеунг Мин у 70. минуту.

Кристал Паласа Луке Миливојевића и Кардиф су одиграли без голова, док је Фулам Александра Митровића поделио "плен" са Вулверхемптоном - 1:1. Евертон је на гостовању декласирао Барнли са 5:1

БЕНФИКА ДОВЕЛА НОВОГ СРБИНА: Потписао је трогодишњи уговор (ФОТО)