ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Арсенал размонтирао Борнмут!

04.05.2024. 16:04
FK Arsenal
ФК Арсенал / Извор: Реутерс

Фудбалери Арсенала победили су на свом "Емирејтсу" екипу Борнмута резултатом 3:0 у 36. колу Премијер лиге.

Стрелци за Арсенал били су Букајо Сака у 45. и Леандро Тросар у 70. минуту, али ће овај меч бити упамћен и по сумњивим судијским одлукама.

Острво већ грми о три грешке главног судије - прво што није искључио Кристија, потом је био сумњив пенал за Арсенал, а на крају и поништен гол за Борнмут због фаула над Рајом.

Све је почело у у 12. минуту Кристи је отвореним ђоном ишао на Саку, који је завршио на земљи, а играч гостујуће екипе није добио чак ни жути картон.

Главни судија није тражио да погледа ВАР, а делује и да му нико ништа није сигнализирао, те је утакмица настављена, иако је Сака показивао и ка крвавој цеваници, промене одлуке није било.

Арсенал је наставио да напада и ствара шансе, блистао је голман Траверс, који је ударце Салибе, Партија, да би потом у 38. минуту Рајс гађао тик поред стативе.

Нова сумњива одлука десила се у самом финишу првог полувремена, голман Борнмута је уклизао, а иако је промашио ХАверца, Немац је оставио ногу да би добио контакт и прекршај за пенал. Судија је показао на белу тачку, ВАР соба је потврдила ту одлуку, а одговорност је преузео Сака који је рутински погодио за 1:0.

Борнмут је био много опаснији у другом полувремену, иако је прву шансу имао Сака у 49. минуту, када је поново одличан био голман гостујуће екипе.

У 54. минуту заблистао је и Давид Раја, који је одбранио Соланкеов ударац у ситуацији један на један.

У 70. минуту Арсенал је стигао до другог гола, после акције по десној страни, лопта је стигла до Рајса који је угледао Тросара и одложио му на леви бок, овај је рутински погодио за 2:0.

Ту није био крај узбуђењима, пошто је у 73. минуту поништен и погодак Борнмуту. Била је ово чудна ситуација у којој су се у гужви нашла тројица играча Арсенала и двојица Борнмута, на крају је судија преломио да је био прекршај Соланкеа над голманом Рајом и Семенију је поништан погодак.

У последњим тренуцима утакмице, Деклан Рајс је потврдио победу. Габријел Жезус га је угледао и сјајно проиграо, а Рајс снажним ударцем са десне стране у даљи угао поставио коначних 3:0.

Арсенал је до краја сачувао предност и сада опет има 4 у односу на Манчестер сити, али Гвардиолин тим у овом моменту има и два меча мање.