ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Челси искалио бес на Свецима, Брајтон ШОКИРАО Арсенал (ВИДЕО)

09.04.2022. 18:03
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Реутерс

Немилосрдни Плавци.

Фудбалери Челсија убедљиво су савладали Саутемптон (6:0) у гостима, док је Арсенал непријатно изненадио своје навијаче пошто је поражен од Брајтона на Емирејтсу (2:0) у мечевима 32. кола Премијер лиге.

НЕСРЕЋНИ МЕГВАЈЕР: Капитен Јунајтеда ЗАКАЧИО лопту и савладао свог голмана за пораз у Ливерпулу (ВИДЕО)

ДОСТА ИМ ГА ЈЕ ВИШЕ: Шеици преломили - Нејмар напушта Париз

ФРУСТРАЦИЈА НА ВИДЕЛУ: Роналдо БЕСАН после пораза Јунајтеда, СЛОМИО навијачу телефон (ВИДЕО)

Вратили су се Плавци на прави пут и то на какав начин. Од самог старта су кренули слиовито, Вернер је у првих седам минута чак два пута погађао оквир гола. Ипак оно што је неминовно десило се у осмом минуту, Алонсо је дочекао лопту на другој стативи и волеј ударцем је послао иза леђа Форстера.

Други погодак је стигао у 16. минуту. Маунт је распалио са 20 метара, голман домаћих није имао шансе. До краја првог дела игре у стрелце се уписао и Тимо Вернер, одлично је Немац искористио грешку Ворд Прауза и лагано решио ситуацији један на један са Форстером. Такође, погодио је и Кај Хаверц у 31. минуту.

У наставку је Челси мало повукао ручну, ипак виђена су још два гола у мрежи Светаца. Стрелци су били Вернер и Маунт.

Тим Томаса Тухела је овим тријумфом направио одличну увертиру пред гостовање Реал Мадриду у уторак, када ће морати да јуре заостатак од 3:1 из првог дуела.

Други тим из Лондона, Арсенал је претрпео и други узастопни пораз у првенству, Брајтон је однео бодове головима Тросара и Мвапуа. Одегар је само ублажио пораз у 89. минуту. Тобџије су после овог неуспеха сада изједначени са Тотенхемом на позицији број четири.

Лидс је славио против Вотфорда у гостима 3:0.