ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Челси не посустаје (ФОТО)

Србија Данас/Бета
Sesk Fabregas
Сеск Фабрегас / Извор: Реутерс

Одигране утакмице 16. кола најквалитетније енглеске лиге.

Фудбалери Челсија наставили су серију добрих резултата, пошто су са 1:0 победили Сандерленд у 16. колу Премијер лиге. Стрелац у гостима против последњепласираног тима енглеског првенства био је Сеск Фабрегас. Челси је и даље први са 40 бодова, шест више од Арсенала и Ливерпула, који је победом 3:0 у гостима над Мидлсброом избио на друго место. Двоструки стрелац био је Адам Лалана, док је један погодак постигао Давид Ориги.

Сигурни су били и остали фаворити. Манчестер јунајтед је као гост са 2:1 победио Кристал Палас, а гол одлуке постигао је Златан Ибрахимовић два минута пре краја. Јунајтед је водио голом Пола Погбе у надокнади првог полувремена, а изједначио је Џејмс Мекартур у 66. минуту.

Манчестер сити је голоима Пабла Забалете и Давида Силве са 2:0 победио Вотфорд на свом терену, док је Вест Хем са 1:0, поготком Марка Нобла, код куће савладао Барнли. Тотенхем је био убедљив у Лондону против Хала, пошто је победио са 3:0, уз два гола Кристијана Ериксена и једним Винсента Вањаме.

Стоук и Саутемптон играли су нерешено без голова, а Вест Бромвич није пореметио пораз од Челсија у прошлом колу, пошто је на свом трену победио Свонси са 3:0. Јунак је био Саломон Рондон, који је постигао хет-трик, док је стрелац за Свонси био Вејн Ратлиџ.