ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Челси победио после четири пораза, Кејн донео тријумф Тотенхему

06.05.2023. 18:34
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Реутерс

Манчестер Сити рутински савладао Лидс.

Фудбалери Тотенхема победили су данас на свом терену екипу Кристал Паласа резултатом 1:0 у 35. колу Премијер лиге. Једини гол на утакмици постигао је капитен Тотенхема Хари Кејн у последњим тренуцима првог полувреман. Ово је био 209. гол Кејна у Премијер лиги. Он је на другом месту вечне листе стрелаца у Премијер лиги претекао Вејна Рунија, који је постигао 208 голова. На првом месту се налази Алан Ширер са 260 погодака.

БУНДЕСЛИГА: Лајпциг у дербију славио минималцем, Херта чува наду за опстанак

КАРЛО АНЋЕЛОТИ ПРЕД ФИНАЛЕ КУПА: Ништа није ризично за мене, рекао сам играчима да уживају

САВЕЗ ДОНЕО ОДЛУКУ: Репрезентативац Србије СУСПЕНДОВАН - провокације га скупо коштале

Кејн је на данашњем мечу оборио два рекорда. Он је постао први фудбалер у историји Премијер лиге који је постигао најмање 10 голова главом у једној сезони. Он је ове сезоне постигао 26 погодака. Такође, капитен Тотенхема постао је први играч у историји Премијер лиге, који  је постигао најмање 100 голова на домаћем терену и у гостима. Кејну је ово био 100. гол на свом терену, а у гостима је постигао 109. Тотенхем је тријумфом против Кристал Палас остварио прву победу у Премијер лиги још од осмог априла и меча против Брајтона (2:1). Тотенхем је тренутно шести на табели Премијер лиге са 57 бодова, док је Кристал Палас 12. са 40. Тотенхем ће у наредном колу гостовати Астон Вили, док ће Кристал Палас на свом терену играти са Борнмутом.

Лидер на табели Премијер лиге екипа Манчестер ситија победила је на свом терену Лидс 2:1. Оба гола за Манчестер сити постигао је Илкај Гундоган у 19. и 27. минуту. Он је могао на овом мечу да оствари хет-трик, али није искористио пенал у 84. минуту. Једини гол за госте дао је Родриго у 85. минуту. На клупи Лидса дебитовао је Сем Алардајс.

Манчестер сити је први на табели са 82 бода, док је Лидс 17. са 30. Манчестер сити ће у наредном колу гостовати Евертону, док ће Лидс дочекати Њукасл. Фудбалери Челсија су у гостима савладали Борнмут 3:1, док је Вулверхемптон на свом терену био бољи од Астон Виле 1:0.

"Преузми бесплатно - бонус за спортско клађење 1.000 РСД"