ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Голеада у ЛИВЕРПУЛСКОМ дербију! Прекинут Мурињов ПОБЕДНИЧКИ низ

04.12.2019. 23:44
Murinjo
Мурињо / Извор: Профимедиа

Сјајно про полувреме на Енфилду.

Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су Тотенхем 2:1 (1:1) у дербију 15. кола енглеске Премијер лиге. Маркус Рашфорд је практично сам донео три бода "Црвеним ђаволима", постигавши оба гола пред више од 72.000 гледалаца на Олд Трафорду.

Јунајтед је славио после два узастопна ремија, а уочи градског дербија са Ситијем. "Ђаволи" су напредовали до шесте позиције на табели. Овим је окончан и победоносни низ бившег менаџера Јунајтеда Жозеа Муриња на клупи Спурса од три утакмице. Једини погодак за његов тим је дело Алија у 39.минуту.

СРБИН У БАЈЕРНУ: Левандовски, Тијаго Силва и Нојер у ЧУДУ (ВИДЕО)

ШТА ЈЕ ЗЛАТАН ОВИМ ХТЕО ДА КАЖЕ? Видимо се у Италији!

СКАНДАЛ НА ВОЖДОВЦУ: Хаскић ПРОМАШИО пенал и кренуо да ДАВИ Станисављевића (ВИДЕО)

Феноменалан меч вишен у ливерпулском дербију на Енфилду. Домаћин је славио са 5:2, а навијачи су имали прилике да виде шест голова у првом делу (4:2). Садио Мане је био јунак победе. Играо је феноменално, а све је то зачинио са две асистенције и једним голом. Двоструки стрелац био је Дивок Ориги, а по гол су постигли још Ђердан Шаћири и Жоржињо Вајналдум. Ливерпул је био толико надмоћан да је Мохамед Салах меч преседео на клупи за резерве, а Роберто Фирмино ушао тек у 73. минуту.

Стрелци за Евертон били су Мајкл Кин и Ришарлисон, искористивши лоше реакције Ливерпулове одбране.

Јурген Клоп је славио јубиларну 100. победу у Премијер лиги, а Ливерпул је задржао осам бодова предности у односу на првог пратиоца Лестер, а 11 испред браниоца титуле Ситија уочи градског дербија Манчестера.