ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Голеада у Лондону пред повратак Митра, Лестер прокоцкао шансу да се врати у меч

08.05.2023. 18:15
FK FUlam
ФК ФУлам / Извор: Профимедиа

Лисице тону.

Фудбалери Фулама победили су Лестер на свом терену резултатом 5:3 (3:0) у утакмици 35. кола енглеске Премијер лиге.

ВАЖАН ТРИЈУМФ: ТСЦ остаје на другом месту

ГОЛОВИМА ДОНЕО РЕАЛУ КУП КРАЉА: Дан касније му опљачкана кућа

Био је ово последњи дуел тима са Крејвен Котиџа  без суспендованог Александра Митровића.

Домаћин је уписао први тријумф после три узастопна пораза и тиме се учврстио на десетом месту. Лисице су овим поразом дошле у изузетно тешку позицију када је у питању опстанак у елити.

Све је почело у 10. минуту када је Вилијан центрирао, а голман Лисица се није најбоље снашао и због лоше процене примио је гол.  Осам минута касније, Вилсон је проиграо Карлосу Винисијусу који је побегао између штопера и погодио за 2:0.  У финишу првог дела игре када је Керни је повисио на 3:0, а исти играч је у 51. минуту погодио за великих 4:0.

Лестер је могао да се врати у овај меч, Барнс је у 59. минуту затресао мрежу Фулама после асистенције Медисона, а онда је у 66. Џејми Варди промашио пенал. У 70. минуту Вилијан погодио сам угао са преко 20 метара за 5:1.

Лестеру је досуђен још један пенал, овај пут је Медисон узео лопти и погодио за 5:2, а у 89. минуту Харви Барнс је постигао трећи гол за Лестер.