ПРЕМИЈЕР ЛИГА ИМА НОВОГ ЧЛАНА: Брентфорд добио НАЈСКУПЉИ меч на свету! На ОВО су чекали 75 година (ВИДЕО)

29.05.2021. 18:10
FK Brentford
ФК Брентфорд / Извор: Реутерс

Лабудови остали без елите.

Фудбалери Брентфорда играће у Премијер лиги наредне сезоне! У најскупљој утакмици на свету, популарне Пчеле изболе су Лабудове из Свонсија резултатом 2: и избориле улазак у енглеску фудбалску елиту.

БАРИ ЗА СВА ВРЕМЕНА: Звезда обележила 30 година од европске титуле

НОВИ ОДЛАЗАК ИЗ ХУМСКЕ? Партизан НЕЋЕ да му ПОНУДИ нови уговор!

АРНАУТОВИЋ ПОДГРЕВА ПРИЧА О ДОЛАСКУ У ЗВЕЗДУ: Било би "ТОП" да на Маракани дам гол Партизану

Сва прича око победника решена је у првих 20 минута, Ајван Тони и Маркондес донели победу Брентфорду.

Вођство Пчелама донео је Тони са беле тачке у 10. а само неколико тренутака касније и Маркондес (20.) био прецизан за велико славље навијача овог клуба.

Додатни проблем Свонсију, створио је црвени картон Фултона у 65. минуту који је означио и крај надања у финалу и пласману у Премијер лигу.

Брентфорд је овом победом зарадио преко 100.000.000 евра, док се поменута сума може дуплирати уколико клуб остане члан најјаче енглеске лиге и по завршетку следеће сезоне.

Навијачи Пчела су на овај дан чекали 75 година, када је Брентфорд последњи пут играо Премијер лигу. Од тада се нису враћали у највиши ранг, иако су прошле сезоне били јако близу, међутим, тада је Митровићев Фулам стао на пут и савладао их је у финалу плеј-офа са 2:1 после продужетака.

Симпатизери победничког тима су били скептици након што је клуб продао два најбоља играча, Олија Воткинса и Саида Бенраму, али управа је брзо реаговала и довела Ајвана Тонија, који је био стрелац 33 гола у Чемпионшипу, а погодио је и за тријумф у финалу плеј-офа.

Време је да добијемо шампиона Европе. Новог јер у финалу су Манчестер Сити и Челси и састаће се вечерас од 21.00 у Порту. Грађане су многи очекивали на овом месту, што се не може рећи за Плавце који вребају још једно изненађење. Квота на Сити је 1,98, на Челси 4,00, а на икс 3,35. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за финале Лиге шампиона.

Погледајте како изгледа Мелоди Пењалвер, манекенка која се допада Нејмару.