ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Митровић капитен са клупе, Арсенал "посекао" шуму (ВИДЕО)

12.08.2023. 18:05
Aleksandar Mitrović
Александар Митровић / Извор: Профимедиа

Лукић стартер.

Фудбалери Арсенала савладали су Нотингем Форест резултатом 2:1 (2:0) у утакмици првог кола нове сезоне енглеске Премијер лиге.

ОВО НИЈЕ МОГАО ДА ИСТРПИ: Матић уручио ОТКАЗ ТРЕНЕРУ!

СТАВЉЕН ЈЕ ПАРАФ: Црно-бели продужили уговор са једним од најбољих играча

Еди Нкети је довео Тобџије у вођство у 26. минуту, да би само шест минута касније видели смо најлепши потез на мечу, јер је Букајо Сака постигао еврогол. Левом ногом погодио је у даље рашље, чак је и Каија Хаверца натерао да се ухвати за главу.

Нотингем Форест се пробудио у последњих 15-ак минута, заиграо много енергичније, а у контри у 82. минуту Ентони Еланга је послужио Таива Авоњија и он је најавио драму у завршници, но Арсенал је однео читав плен.

Фудбалери Фулама победили су као гости Евертон на Гудисону резултатом 1:0, у првом колу Премијер лиге.

Марко Силва одлучио је да Александра Митровића остави на клупи за резерве, док је Саша Лукић нашао место у стартној постави лондонског тима.

Митровић, који је близу одласка у Саудијску Арабију, у игру је ушао у 58. минуту, када је преузео капитенску траку, али и добио овације са трибина.

Само 15 минута након што је "Митрогол" ушао на терен, Фулам је стигао до поготка. Стрелац је био Боби Де Кордова Рид.

Акцију је започео управо Митровић, Андреас Переира је лопту послао на другу стативу, где се нашао споменути Де Кордова Рид.

Српски нападач је био у центру пажње у финишу, када је после његовог покушаја лопта у руку погодила Тарковског, али је судија Атвел показао да се игра настави.

Фулам је на крају сачувао предност и тако трећи пут узастопно победио "карамеле" на њиховом стадиону.