ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Мурињо може да одахне, Црвени ђаволи коначно победили (ФОТО)

02.09.2018. 18:53
Nemanja Matić
Немања Матић / Извор: Реутерс

Било је време за тријумф.

У оквиру четвртог кола Премијер лиге фудбалери Манчестер јунајтеда су славили на гостовању против Барнлија са 2:0. Стрелац оба гола за Црвене Ђаволе био је Ромелу Лукаку. Овим тријумфом, менаџер Јунајтеда Жозе Мурњо, може да одахне јер је са ова три бода продужио свој боравак на клупи Манчестер. Српски репезентативац Немања Матић одиграо је свих деведесет минута на овој утакмици и допринео тријумфу своје екипе.

КАКАВ ДАН ЗА ДЕЛИЈЕ! На Маракану је стигло дуго ишчекивано велико ПОЈАЧАЊЕ! (ФОТО)

БОГДАНОВИЋ ИСКРЕН: Сјајни ШУТЕР Сакрамента отворио душу пред старт другог круга

После убедљивих пораза од Брајтона и прошлог викенда од Тотенхема на Олд Трафорду 0:3, Јунајтед је у овај меч ушао под императивом победе. Јунак Манчестер на овој утакмици и спаситељ Жозе Муриња био је Ромелу Лукаку... Са два гола је срушио Барнли и тако својој екипи донео три бода, а Португалцу на клупи продужио мандат.

Имали су гости прилику да постигну и трећи погодак, али је Пол Погба промашио једанаестерац у финишу меча. Јунајтед је од средине другог полувремена играо са играчем мање, пошто је резервиста Маркус Рашфорд искључен из игре после ударања главом противничког играча.

У последњем мечу овог кола Тотенхем је поражен у гостима од Вотфорда са 2:1. Иако су повели на овом мечу, Певци су у наставку игре испустили предност и остали без бодова на крају. Стрелци за Вотфорд били су Дини и Чачар у другом полувремену, док је Дукуре аутоголм довео Тотенхем у предност.