ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Орлови крилом ошамарили шампиона, Ливерпул прокоцкао два гола предности, Челси оверио трон

30.10.2021. 18:20
Pep Gvardiola
Пеп Гвардиола / Извор: Профимедиа

Узбудљиви сусрети.

Фудбалери енглеског првака, Манчестер Ситија, доживели су шокантан пораз код куће од Кристал Паласа, пошто су гости славили са 2:0 у мечу 10. кола Премијер лиге.

ЛУКИ ЈОВИЋУ ЈЕ СВЕ САДА ЈАСНО: Мадриђани СЛАВИЛИ у гостима

НАЈЛУЂА ПРИЧА МАРАДОНЕ: Ел Пибе је био у затворској посети Паблу Ескобару, а тамо...

НАСТАВЉА ДА РЕШЕТА: Хет-трик Митровића у дербију Чемпионшипа

Јубиларна 200. утакмица на клупи Грађана у Премијер лиги завршила се кобно по Пепа Гвардиолу. Већ у шестом минуту су Орлови дошли до предности поготком Вилфреда Захе, да би се ствари по домаћина додатно погоршале после црвеног картона Ајмерика Лапорта пред полувреме. Гости су бројчану надмоћ потврдили у 88. минуту и голом Конора Галагера уписали велики тријумф над актуелним прваком Енглеске.

Ливерпул је на Енфилду ремизирао са Брајтоном 2:2, иако је до финиша полувремена имао предност од 2:0.

До двоструке предности Црвени су стигли головима Џордана Хендерсона у четвртом и Садија Манеа у 24. минуту.

Брајтон у 41.преко Енока Емвепуа смањио на 1:2, а коначан резултат поставио је Леандро Тросар у 65. минуту.

Челси је савладао Њукасл на Сент Џејмс парку резултатом 3:0 и дошао до четврте узастопне победе у лиги, која га оставља на челу табеле са 25 бодова.

Рис Џејмс,је са два гола у 65. и 77. минуту срушио Свраке, а тачку на меч ставио је Жоржињо из пенала у 79. минуту.

Барнли је уписао прву победу у Премијер лиги ове сезоне пошто је на свом терену савладао Брентфорд са 3:1, док је дуел Вотфорда и Саутемптона завршен је слављем гостију – 1:0.

Погледајте како изгледа Ана Рајковић, супруга Предрага Рајковића.