ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Петровићев Челси славио у финишу, Вукови се разгоропадили

27.12.2023. 22:31
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Реутерс

Плавци са пенала до три бода.

Фудбалери Челсија славили су (2:1) против Кристал Паласа у оквиру 19. кола Премијер лиге.

НАВИКАО НА НОЋНИ ЖИВОТ: Повређени Нејмар ЛУДУЈЕ док га Арапи плаћају 200 МИЛИОНА (ВИДЕО)Nejmar

ПОСТЕКОГЛУ ОЧАЈАН: Пауза за важног фудбалера месец данаFK Totenhem

ПОСТЕКОГЛУ ОЧАЈАН: Пауза за важног фудбалера месец дана

ГОЛ МАШИНА: Барселона довела чудо од детета из Бразила за 74 милионаVitor Roke

ГОЛ МАШИНА: Барселона довела чудо од детета из Бразила за 74 милиона

Тим за који је цео меч бранио српски голман Ђорђе Петровић је на тежак начин дошао до тријумфа. Плавци су на десетом месту са свега 25 бода.

Челси је лоше отворио меч, гости су имали иницијативу, али је ипак домаћи тим дошао до предности. Комбиновали су Нкунку и Густо, да би Мудрик у 13. минуту погодио мрежу. Украјинац је недуго затим могао и до другог гола, али је ситуацији један на један са Хендерсоном, шутирао право у чувара мреже Паласа.

Солидно је одиграо тим Маурисија Покетина, има још неколико добрих прилика, али је на велики одмор отишао без вођства.

Ужасно је одреаговала одбрана домаћих у судијској надокнади првог полувремена, Олисе је то искористио и преварио Петровића.

Наставак је био знатно лошији. Челси је држао лопту, али није успевао да озбиљније запрети градском ривалу. Најбољу шансу Челси је имао 76. минуту. Николас Џексон је био сам пред Хендерсоном и одреаговао је у свом стилу, шутнуо је лопту поред гола.

Исти играч је минут касније затресао мрежу, гол је првобитно признат. Но, после прегледавања ВАР снимка, досуђен је офсајд. У 85. минуту у шеснаестерцу је пао Мадуеке после дуела са Езеом. Након новог коришћења технологије досуђен је пенал за Челси. Играч над ким је досуђен једанаестерац је и преузео одговорност и на истеку 89. минута донео победу двоструком шампиону Европе.

Вулверхемптон је славио у гостима против Брентфорда. Било је 4:1 за Вукове.