ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Распуцано на Острву, СПЕКТАКЛ у Бирмингему, преокрети Лутона и Вест Хема

06.04.2024. 18:22
FK Aston Vila
ФК Астон Вила / Извор: Профимедиа

Одиграно је пет утакмица суботњег програма 32. кола енглеске Премијер лиге.

Најузбудљивије је било на Вила Парку. Астон Вила је водила 2:0 против Брентфорда, али је на крају меч завршен без победника (3:3).

Воткинс и Роџерс су донели предност тиму Унаја Емерија, али је Брентфорд за свега девет минута преокренуо резултат. У интервалу од 59. до 68. минута погађали су Занка, Мбеумо и Виса.

Ипак, гости нису успели да сачувају то вођство пошто је Воткинс својим другим голом на мечу, у 81. минуту поставио коначан резултат.

Важну победу остварио је Лутон. Шеширџије су савладале Борнмут (2:1). Гости су до предности стигли у 52. минуту преко Тавернијеа. Кларк је у 73. минуту поравнао резултат, да би Морис на истеку 90. минута обрадовао домаће навијаче.

И Вест Хем је из заостатка дошао до тријумфа на гостовању Вулверхемптону (2:1). Сарабија је погодио са беле тачке у 33. минуту, да би му узвратио Пакета 17. минута пре краја такође са пенала. Ворд Прауз је у 85. минуту донео победу свом тиму.

Тријумфе су остварили и Евертон и Њукасл.