ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Прштало у дербију Мерсисајда, али голова није било

03.09.2022. 16:43
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Реутерс

Ливерпулов трећи реми, Евертон и даље без победе у новој сезони.

Фудбалери Евертона и Ливерпула одиграли су нерешено 0:0 у дербију Мерсисајда у шестом колу Премијерлиге на стадиону ''Гудисон Парк''. Утакмица је могла да се заврши са много голова, али су у центру пажње били голмани обе екипе. Ливерпулу је ово трећи реми, док је Евертон и даље без победе у првенству.

МЕРИДИАН НАГРАДИО ЈОШ ЈЕДНОГ ИГРАЧА: Ненад се придружује “Орловима” у Катару - играј и ти и нађи се на Мундијалу!

ПУЦАЛИ НА ФУДБАЛСКИ САВЕЗ: ФИФА и УЕФА одмах реаговале!

НОВА БУРА У ЕНГЛЕСКОЈ: Фудбалер оптужен за три силовања у ИСТОМ дану (ФОТО)

После почетног загревања и чврсте игре, шансе су почеле да се ређају од средине првог полувремена када је Дјевис пропустио прилику да доведе Евертон у вођство пошто је погодио стативу. Уследио је брзо одговор Ливерпула, Давид Нуњез је имао одличну прилику, али је Џордан Пикфорд још боље интервенисао и успео да одбије лопту на пречку, да би већ у наредном нападу Луис Дијаз погодио стативу, а убрзо је био и крај првог полувремена.

Ливерпул је боље ушао у друго полувреме и имао неколико прилика, али је покушаје Цимикаса, Фирмина, Нуњеза и Фабиња успешно заустављао Пикфорд. Није ни Алисон заостајао на другој страни успешно зауставивши контру Евертона пет на три. Евертон је успео да стигне до гола преко Коудија у 69. минуту, али је ВАР утврдио да је био у офсајду и погодак је поништен. До краја меча Алисон и Пикфорд су и даље сјајно бранили. Алисон је зауставио одличан шут Мекнила, док је Пикфорд усепо да заустави Фирминов шут. Posledwu прилику пропустио је у судијској надоканди Салах пошто је погодио стативу.