ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Поповић и Челси немоћни против Ливерпула! Тотенхем режирао СПЕКТАКЛ

31.01.2024. 23:22
Đorđe Popović
Ђорђе Поповић / Извор: Профимедиа

Ванредно коло...

Ове вечери одигране су утакмице вандредног 22. кола Премијер лиге. Фудбалери Манчестер ситија победили су Барнли на свом терену са 3:1, док је Тотенхем као домаћин савладао Брентфорд резултатом 3:2, у утакмицама 22. кола енглеске Премијер лиге.

СПЕКТАКЛ ПРОПАО: Ништа од дуела Месија и Роналда Lionel Mesi, Kristijano Ronaldo

СПЕКТАКЛ ПРОПАО: Ништа од дуела Месија и Роналда

МОРАЋЕ НА СУД: Шпански фудбалер оптужен да је сексуално злостављао маскоту папагајаUgo Maljo

НИЈЕ БИО СРЕЋАН У ЗВЕЗДИ: Бивши играч црвено-белих потписао за Сампдорију!Igrači FK Crvena zvezda

НИЈЕ БИО СРЕЋАН У ЗВЕЗДИ: Бивши играч црвено-белих потписао за Сампдорију!

Бранилац титуле је посао на Етихаду завршио у првој половини првог полувремена, када је са два гола Хулијана Алвареза разбио све наде гостију да могу било чему да се надају.

Аргентински нападач је у 16. минуту ударцем главом из петерца затресао мрежу гостију, након центаршута Матеуса Нуњеса са десне стране, за 1:0.

Предност је дуплирао шест минута касније, а овај погодак је продукт генијалности Кевина де Брујнеа. Белгијанац се спремао да изведе слободан ударац, а док су се играчи Барнлија намештали у "живом зиду" и чекали центаршут, он је луцидним пасом по земљи "спојио са голом" Алвареза, а овај је извршио рутинску егзекуцију, за 2:0.

Трећи гол је постигао Родри, у свом стилу. Добио је пас од Фодена са десног бока и онда упутио сјајан ударац са 16 метара, који је био неодбрањив за голмана Трафорда.

Коначан резултат поставио је Ал Дакил у 93. минуту.

У састав из Манчестера се вечерас вратио Ерлинг Халанд, који је одиграо последњих 20-ак минута и показао да је повреда остала иза њега.

Сити сада на другој позицији има 46 бодова и меч мање од свих ривала из врха табеле. Барнли је у јако тешкој ситуацији, има само 12 бодова на 19. месту и делује да му је играње у Чемпионшипу загарантовано следеће сезоне.

У Лондону је одигран сјајан мали градски дерби.

Брентфорд је водио на стадиону Тотенхема са 1:0 после првог полувремена, а стрелац је био Мопеј у 15. минуту.

Спурси су имали фуриозно отварање другог полувремена, дали су три гола за осам минута и направили велики преокрет. Редом су погађали Удоги у 48, Бренан Џонсон у 49. и Ришарлисон у 56. минуту.

Чинило се да су гости сломљени, а онда ужасан кикс Удогија у 67. минуту, који одмах сурово казнио контроверзни Ајван Тони, смањио на 3:2 и поново унео драму у овај сусрет.

До краја се резултат ипак није променио и поред колосалне шансе за госте преко Баптиста у 93. минуту, па је Тотенхем уписао веома важан тријумф, после ког се налази на четвртој позицији на табели са 43 бода.

Брентфорд је 15. са 22 бода на свом конту.

Фудбалери Ливерпула савладали су Челси са 4:1 у мечу 22. кола енглеске Премијер лиге.