ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Сити остао максималан, Родри давио ривала и добио црвени картон (ВИДЕО)

23.09.2023. 18:25
rodri
родри / Извор: Профимедиа

Чека га суспензија.

Фудбалери Манчестер ситија победили су Нотингем Форест резултатом 2:0, у оквиру шестог кола Премијер лиге.

СЕРИЈА А: Милан минималан, Јовић није искористио своју прилику на терену

ВИДАЛ ОПЛЕО ПО ВЕЛИКАНИМА: Сити је досадан, у Милану су будале, Њукасл ми се гади

За победу Грађана побринули су се Фил Фоден у седмом, односно Ерлинг Халанд у 14. минуту.

У 46. минуту Родри је зарадио директан црвени картон, али ни то није било довољно Нотингему да стигне до гола.  Чим је почело друго полувреме, Родри је ушао у клинч са Морганом Гибс-Вајтом, са којим је имао сукоб јер су се приближили један другом главу о главу, после чега је Родри потуно изгубио нерве, одгурнуо је крило Фореста, после чега га је стегао и за врат.

Сити је тако задржао максималан учинак, шест победа у шест утакмица и први је на табели, док је Форест на средини табеле са седам освојених поена.

У истом термину, Лутон и Вулверхемптон су ремизирали 1:1, док су без голова одиграли Кристал Паласа и Фулам у градском дербију (0:0).