НЕ ДАЈУ СЕ ТОБЏИЈЕ: Узбудљив термин у Премијер лиги, али - само у другим полувременима

25.02.2023. 18:05
FK Arsenal
ФК Арсенал / Извор: Реутерс

Неколико важних мечева.

У термину Премијер лиге од 16 часова одиграна су четири меча 25. кола. Победе су забележили Арсенал, Вест Хем, Астон Вила и Лидс.

"ВАШЕ СУ СЛЕДЕЋЕ" Свињска глава пред одајама Сампдорије, навијачи више НЕМАЈУ СТРПЉЕЊА

БУНДЕСЛИГА: Борусија пред недељни дерби запосела ВРХ

МОЖДА ОВО НИЈЕ ТРЕБАЛО ДА КАЖЕМ: Гордан Петрић предложио НАСЛЕДНИКА на клупи Партизана

Занимљиво је да је након првих полувремена на сва четири стадиона резултат био 0:0.

Водећи Арсенал гостовао је Лисицама у Лестеру и освојио сва три бода.

У првом минуту другог полувремена Бразилац Габријел Мартинели користи одлично додавање Тросара и доводи Арсенал у вођство 0:1. До краја меча виђено је још узбуђења, али се резултат више није мењао.

Преостала три меча била су веома битна у борби за опстанак.

Дерби зачеља између претпоследњег и последњег тима на табели игран је на Еланд Роуду где је домаћи Лидс угостио Саутемптон и славио 1:0.

На клупи гостију први пут у улози сталног менаџера био је млади 39-годишњи Шпанац Рубен Селес. На крају радовао његов земљак Хави Грасија, нови менаџер Лидса.

У изузетно тврдом и напетом мечу гол одлуке постигао је дефанзивац Јоркшираца Жуниор Фирпо у 77. минуту.

Битан меч у борби за опстанак одиграли су и Вест Хем и Нотингем Форест, а домаћи су славили 4:0.

Искусни нападач Дени Ингс, појачање из Астон Виле, постигао је у другом полувремену два гола за два минута и трасирао пут до победе, коју су потврдили ефектним поготком Деклан Рајс и нешто касније Антонио.

Коначно, на Гудисон Парку екипе Евертона угостила је Астон Вилу и у изузетно важном мечу изгубила пред својим навијачима са 2:0.

Екипа из Бирмингема повела је голом Олија Воткинса из једанестерца, коначлан резултат поставио је Аргентинац Емилијано Буендија у финишу меча.