ПРЕМИЈЕР ЛИГА: За Лидс живи нада за опстанак, Њукасл прокоцкао бодове вредне Лиге шампиона!

13.05.2023. 16:27
FK Njukasl
ФК Њукасл / Извор: Профимедиа

Реми од четири гола...

У првој утакмици 36. кола енглеске Премијер лиге, Лидс и Њукасл су ремизирали на "Еланд роуду" резултатом 2:2 (1:1).

ЛАМПАРД: Апсолутно бих сада потписао за Челс

ТЕВЕЗ СТАО У ОДБРАНУ МЕСИЈА: Страшно је шта му раде у ПСЖ-у

”ПОВРАТАК ИЗ ХУМСКЕ КАО НЕПОРАЖЕНИ”: Тренер Радничког пред окршај са Партизаном!

У мечу у ком смо видели два преокрета и на крају заслужену поделу бодова, међу највећим трагичарима су Патрик Бамфорд и Жуниор Фирпо из табора домаћег тима.

Лидс је повео голом Ејлинга, да би затим Бамфорд имао прилику из једанаестерца да донесе 2:0, али је промашио ударац са 11 метара.

Било је то у 28. минуту, а само три касније је идентичну прилику са "беле тачке" на другој страни терена добио Калум Вилсон и искористио је за 1:1.

Њукасл је био нешто бољи у наставку, више притискао ка голу домаћина и дошао до новог пенала у 69. минуту када је Вилсон поново био прецизан за преокрет "сврака":

Лидс је грчевито било потребно да избегне пораз и у томе је успео у 79. минуту када је Кристесен изједначио на 2:2 и донео бод Лидсу у борби за опстанак.

Њукасл ће више жалити за испуштена два, пошто је у завршници играо са играчем више због другог жутог картона Жуниора Фирпа, а вреди истаћи да је бивши играч Барселоне током целог другог полувремена кокетирао са искључењем.

Њукасл сада са 35 одиграних утакмица има 66 освојених бодова, четири више од Ливерпула и три више од Манчестер јунајтеда, који има меч мање и од 16.00 се састаје са Вулверхемптоном.