ПРЕОКРЕТИ У ЛИГИ КОНФЕРЕНЦИЈА: Базел шокирао Фиорентину, пенал погурао Вест Хем (ВИДЕО)

11.05.2023. 22:55
FK Fiorentina
ФК Фиорентина / Извор: Реутерс

Узбудљиви први дуели.

Одиграни су први мечеви полуфинала Лиге конференција.

ТИТУЛА ЈЕ СВЕ ДАЉЕ: Арсеналов двојац завршио сезону (ФОТО)

ИМА ЛИ КРАЈА СТЕФАНОВОЈ АГОНИЈИ? Нема, сада се повредио и кључни везиста - пропушта остатак сезоне

АКО ОСВОЈЕ ТРИПЛЕТУ: Манчестер сити би могао да заради 330 милиона евра

Фудбалери Фиорентине нису оправдали улогу фаворита у утакмици против Базела одиграној у Италији. Било је 1:2 за госте.

Тим тренера Италијана је водио после првих 45 минута. Стрелац гола је био Алекс Кабрал. Одлично се снашао центарфор у шеснаестерцу гостију и главом довео свој тим до предности. Он се није радовао поготку због тога што је управо из Базела стигао у Фиренцу.

Нису успевали домаћи да преломе меч и постигну други гол и то им се обило о главу.

Из задње линије је кренула акција гостију у 71. минуту. Дијуф је примио лопту на средини терена и носио је до пред казнени простор Фиорентине, упутио прецизан ударац који је био неодбрањив за Тераћана.

Ту није био крај шоковима за домаће, пошто су у судијској надокнади изгубили и реми. Амдоуни је био стрелац победоносног гола за Базел.

Српски репрезентативац Лука Јовић је у игру ушао у 81. минуту, али није имао запаженији учинак.

У мечу одиграном на Лондон стадиону, Вест Хем је после преокрета савладао АЗ Алкмар (2:1).

Реијндерс је крајем првог дела игре довео свој тим до вођства.

Ипак, наставак утакмице је припао Чекићарима који су преко Бенраме, који је погодио из крајње сумњивог пенала и Антонија успели да на реванш у Холандију оду са суфицитом.

Поновни сусрети се играју 18. маја у Базелу и Алкмару.

Погледајте како изгледа Мариа Кортизиа, супруга Пиетроса Сотироуа првотимца Лудогореца