ПРШТАЛО И У ЛИМИ: Нејмар хет-триком ОДУВАО Перуанце (ВИДЕО)

14.10.2020. 08:13
Nejmar
Нејмар / Извор: Реутерс

Бразилци силовити.

Традиција је настављена! Фудбалска репрезентација Бразила савладала је Перу са 4:2 у другом колу квалификација за Светско првенство у Катру и наставила низ непобедивости у Лими.

Наиме, Селесао никада није изгубио меч против овог ривала на њиховом терену, а последњи дуел протекао је у знаку Нејмара.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Преокрет, па ФРКА у Боливији! Меси избегао ЛИНЧОВАЊЕ!

ЛИГА НАЦИЈА: Немци на једвите јаде узели бод после 0:2 и 2:3 са Швајцарцима - ЛОБ нежан попут Сергејевог

БАШ ПРЕД ДЕРБИ: Партизанов новајлија Бајбек дао ДВА гола - и ЈЕДНУ асистенцију

Најскупљи фудбалер света и прва звезда Пари сен жермена постигао је три од четири гола Бразилаца, а два пута је тресао мрежу Перуанаца из пенала.

Домаћин никад није био ближи тријумфу, пошто је двапут водио (1:0, 2:1), али им ни то није помогло да дођу до историјског тријумфа.

Нападач Пари Сен Жермена је комплетирао свој четврти хет-трик у националном дресу и тако се изједначио са Лионелом Месијем који је исто то урадио у репрезентацији Аргентине.

Уједно, Нејмар се пробио на друго место вечне листе стрелаца Бразила са 64 гола. Испред је само легендарни Пеле са 77 и многи сус а разлогом убеђени да ће до промене у врху ускоро доћи.

Домаћи су у финишу меча добили и два црвена картона. Најпре је Каседа у 86. минуту искључен ван терена, а потом и Замбрано три минута касније, пошто је судија погледао ВАР и уверио се да је Перуанац користио лакат.