ПО 25. ПУТ: ПСВ оверио титулу првака Холандије

05.05.2024. 15:44
Luk De Jong
Лук Де Јонг / Извор: Танјуг/АП Пхото/Мартин Meissner

Фудбалери ПСВ-а били су неприкосновени у домаћем првенству читаве сезоне и заслужено су победом против Спарте од 4:2 дошли до 25. титуле у Холандији.

Није добро почело на „Филипс Арени“, повели су гости из Ротердама преко Метиња у осмом минуту, али је домаћин врло брзо стигао до преокрета, већ после 26 минута игре је било 2:1.

Деловало је да ће ПСВ ипак лако до победе, али је Боскагли поставио главу после ударца једног од играча Спарте и преусмерио лопту у гол, играла се потпуно отворена утакмица.

Вратио је Боскагли то у другом полувремену и поново довео тим из Ајндховена у вођство у 67. минуту, а Тезе је 11 минута касније потврдио титулу ПСВ-у.

Првопласирана екипа сада има 87 бодова, 12 више од Фејенорда, док је Спарта девета са 43 бода. Ово је ПСВ-у 25. титула првака, свргнули су Фејенорд са трона.