ПУКЛА "ПЕТАРДА" НА КАРАЂОРЂУ: Војводина демолирала Напредак!

12.05.2024. 21:49
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: МН Press

Фудбалери Војводине победили су на свом "Карађорђу" екипу Напретка резултатом 5:0 у 35. колу Суперлиге Србије.

Воша је све дилеме око победника решила већ у првом полувремену када је постигла чак четири поготка.

Већ у другом минуту Воша је имала велику шансу, Радуловић је центрирао са десног бока, а Сери је усамљен са друге стативе главом гађао поред стативе. Следећу шансу имао је Кораћ који је главом после корнера гађао преко гола.

У 14. минуту Војводина је заслужено повела, Лазаревић је центрирао, а Ивановић спретним ударцем главом скренуо лопту уз саму даљу стативу за 1:0.

У 29. минуту и Петровић је снажно шутирао са велике удаљености, Балевић је уписао нову интервенцију, али ништа није могао у наредном нападу. На истеку пола часа игре, Радуловић је снажно шутирао са 25 метара, лопта је закачила Стевановића и спустила се уз стативу иза леђа голмана Напретка за 2:0!

Воша је наставила да напада и да ствара шансе и до краја полувремена постигла још два гола. У 38. минуту после уигране акције из корнера, Петровић је центрирао, а Кораћ главом послао лопту уз саму стативу за 3:0.

У последњим тренуцима првог полувремена нова прелепа акција, Радуловић је одиграо дупли пас са Зукићем, а онда одложио до Савићевића који је са 22 метра послао прецизну лопту уз стативу за 4:0.

У 57. минуту Лазаревић је центрирао са десног бока, а Зукић у паду главом савладао Балевића за 5:0.

Воша је до краја спустила темпо и сачувала предност, те сада има исти број бодова као и Чукарички и два мање од Радничког 1923, којем гостује у четвртак у 16.55 у првом од два финала.

Након те одлучујуће утакмице за пласман у Европу, Вошу 21. маја очекује финале Купа Србије против Црвене звезде.