ЦРНО-БЕЛИ АРХИВИРАЛИ И КРАГУЈЕВАЦ: Калулу и Николић донели Партизану ДЕСЕТУ узастопну победу (ВИДЕО)

25.10.2023. 14:51
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Фаворит убедљив.

Фудбалери Партизана савладали су у гостима Раднички из Крагујевцу (4:0) у заосталом мечу четвртог кола Суперлиге Србије.

ДЕФИНИТИВНО ЈЕ! Саша Илић има нови посаоSaÅ¡a Ilić

ДЕФИНИТИВНО ЈЕ! Саша Илић има нови посао

НАЈБИЗАРНИЈИ АУТОГОЛ ИКАДА: Савладао је свог голмана са неких 40 метара (ВИДЕО)autogol

НАЈБИЗАРНИЈИ АУТОГОЛ ИКАДА: Савладао је свог голмана са неких 40 метара (ВИДЕО)

БЛАМЧИНА ЕНГЛЕЗА: Не разликују кошаркаше и фудбалереFK Vest Hem

БЛАМЧИНА ЕНГЛЕЗА: Не разликују кошаркаше и фудбалере

Ово је била десета узастопна победа за тим Игора Дуљаја у домаћем шампионату чиме су се учврстили на лидерској позицији уз седам бодова вишка у односу на, првог пратиоца, Црвену звезду која има меч мање.

У првом полувремену није се имало бог зна шта видети, а једини тренутак вредан пажње јесте погодак Партизана.

Стрелац за црно-беле био је Алдо Калулу у 34. минуту после лепе контре и прве праве акције на мечу. Феноменално је Француз примио лопту и мало искоса са десне стране је упутио неодбрањив шут у супротни угао гола Стојана Лековића.

РАДНИЧКИ (КГ) - ПАРТИЗАН 0:4 (0:1)

Стрелци: Калулу 34, Николић 63, 87, Салдања 81 за Партизан

Стадион: Чика Дача

Судија: Новак Симовић

РАДНИЧКИ 1923 (3-4-3): Лековић - Симовић, Изучукву, Митровић - Аџић, Ристић (од 46. Видосављевић), Вижђи (од 46. М. Видовић), Бевис (од 75. Томић) - Чоловић, Чинеду (од 81. Видаков), Глушчевић (од 75. Глушчевић)

ПАРТИЗАН (4-1-4-1): Јовановић - Стојковић, Илић, Марковић, Антић - Шћекић - Калулу (од 53. Северина), Natho, Захид, Мениг (од 81. Стјепановић) - Салдања (од 81. Баждар)

Наставак није почео добро за црно-беле. Тренер Игор Дуљај морао је већ после осам минута да направи промену. Стрелац гола, Алдо Калулу се повредио и заменио га је Северина. Пет минута касније велика прилика за Раднички. Нигеријац Чинеду је остао сам на пет метара од гола Партизана, али је шутирао главом поред гола.

То је се испоставило био преломни моменат, пошто је у игру након тога ушао Немања Николић и само минут касније из првог контакта са лоптом удвостручио предност гостију.

Из сличне позиције као Чинеду шутирао је центарфор црно-белих, али је он за разлику од Нигеријца био прецизан. Асистенцију је уписао Квинси Мениг.

Последња нада за домаће ишчезла је у 69. минуту када је Милан Митровић зарадио други жути, односно црвени картон.

Салдања је недуго затим затресао мрежу, али је гол поништен због офсајд позиције бразилског нападача. Ипак, у 81. минуту није било дилеме. Северина је одрадио већи део посла, пробио по десном боку, шутирао погодио стативу, да би Салдања из другог покушаја погодио гол и променио резултат.

Немања Николић је новим поготком три минута пре краја поставио коначан резултат.

Најновије вести о ФК Партизан можете наћи ОВДЕ.