РАЈА ХЕРОЈ АРСЕНАЛА: Голман одбранио два пенала и одвео Тобџије у четвртфинале

12.03.2024. 23:56
FK Arsenal
ФК Арсенал / Извор: Профимедиа

Шаховска партија која је и деловала као да ће да се заврши извођењем једанаестераца.

Фудбалери Арсенала пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона, елиминисавши Порто после бољег извођења пенала.

АЗИЈСКА ЛИГА ШАМПИОНА: Још два корака до трона за СМС-а и МитровићаAleksandar Mitrović

АЗИЈСКА ЛИГА ШАМПИОНА: Још два корака до трона за СМС-а и Митровића

Космполитски! Партизан добија клуб навијача у ХРВАТСКОЈ, све иницирао бивши ас црно-белихGrobari

Резултат после 90 минута је био 1:0 голом Леонарда Тросара, а потом у целом другом полувремену, као и додатних 30 минута, није било погодака.

У пенал-серији је херој "тобџија" био голман Раја, који је одбранио два од четири пенала играчима Порта.

Арсенал је био обазрив, а на полувремену је имао вођство које му је обезбеђивало продужетке пред својим навијачима.

У 66. минуту је Одегард затресао мрежу Диога Косте, али је судија Клермон Турпан претходно досудио фаул у нападу Каија Хаверца над Пепеом, иако је то изазвало бурне реакције јер је ситуација била спорна.

У продужецима смо видели веома опрезну игру на обе стране, а за госте је пред продужетке ушао и Марко Грујић.

У пеналима, херој Арсенала је био голман Раја који је одбранио два пенала.