АЛМЕРИЈА ВОДИЛА, КРАЉЕВИ ОКРЕНУЛИ: Добар старт сезоне за Реал, а радује се и - Партизан

15.08.2022. 08:26
David Alaba
Давид Алаба / Извор: Профимедиа

Занимљиво.

Фудбалери Реал Мадрида савладали су Алмерију резултатом 2:1 у првом мечу нове сезоне у шпанском првенсту.

"Само нас ОНИ могу извући из кризе" Петрић апелује после тријумфа Партизана - НЕМОЈТЕ ИХ ПРОЗИВАТИ

ТРАГИЧАР У ЕВРОПИ, ЈУНАК У СРБИЈИ Тиња нада у Марковићу после гола: "Надам се да је ово прекретница"

КРЕТЊА ПРЕДАТОРА: Погледајте шуњање и јагуаров скок Марковића којим је прекинут црни низ дуг 36 дана (ВИДЕО)

Да неће бити лако по изабранике Карла Анчелотија било је јасно већ у шестом минуту када је домаћи тим повео.

Ињиго Егуарас је спољним делом копачке послао сјајну дугу лопту у простор, а први до ње је стигао 21-годишњи Рамазани, некадашњи члан академије Манчестер јунајтеда.

Није одбрана Реала могла да ухвати хитрог белгијског нападача, Антонио Рудигер је чак сигнализирао офсајд позицију, али то није омело Рамазанија који је прецизним ударцем савладао Тибу Куртоу.

Са тим резултатом се отишло на полувреме, а по почетку другог полувремена највише разлога за задовољство је имао Партизан.

Меч са Реалом је 75. у ком Умар Садик наступа у дресу Алмерије када рачунамо мечеве у којима је играо више од једног полувремена. Због тога ће шпански тим морати у Хумску да пошаље још 500.000 евра на име овог бонуса.

Партизан је до сада од продаје нигеријског напаача приходовао 9.500.000€, а само од промоције Алмерије у елитни ранг шпанског такмичења су добили три.

Ипак, ни Садик није успео да спречи преокрет Реала у другом полувремену упркос томе што је играо све до 71. минута када је измењен.

Најпре је у 61. минуту поравнање "краљевском клубу" донео Лукас Васкес након што је био најбржи до одбитка после шута Винисијуса.

Коначан резултат је у 75. минуту постигао Давид Алаба лепим голом директно из слободног ударца.

За Алмерију је свих 90 минута на терену провео српски штопер Срђан Бабић који је био и капитен екипе.