РЕАЛ ЈЕДВА ДО БОДА: Права галерија голова у Валенсији и по неколико минута за два Србина (ВИДЕО)

23.08.2021. 08:47
Karim Benzema
Карим Бензема / Извор: Реутерс

Изузетан меч.

Фудбалери Левантеа и мадридског Реала играли су нерешено 3:3 у последњој утакмици недељног програма у оквиру другог кола Ла Лиге.

БЛЕКИ УЗАЛУД ПОГОДИО: Мурињова Рома самлела Фјорентину (ВИДЕО)

НИКАД КРАЋИ СТАНОЈЕВИЋ: Пресудили концентрација и фокус

ЛУДИЛО У ИТАЛИЈИ: Миха стигао до победе после ревије црвених картона, Јуве кикснуо у Удинама

"Краљевски клуб" је до бода стигао захваљујући Винисијусу Жуниору, иначе двоструком стрелцу, пошто су изабраници Карла Анчелотија два пута стизали вођство домаћина. Леванте је, иначе, у 87. минуту остао са играчем мање на терену, пошто је директан црвени картон зарадио Аитор Фернандес, и то два минута пошто је Жуниор изједначио на 3:3. Фернандес је искључен јер је излетео са гола и рукама одбранио шут играча Реала на 45 метара од гола, па је његово место заузео Рубен Весо, пошто је Леванте искористио свих пет измена.

Гарет Бејл је на асистенцију Карима Бенземе у петом минуту довео Реал у вођство, и то својим првим голом за Мадриђане од 1. септембра 2019. године, када је био двоструки стрелац. Мреже су потом мировале до краја првог полувремена, да би у првом минуту другог Рођер Марти изједначио за Леванте.

Преокрет за домаћина донео је Камања 11 минута касније. да би Жуниор својим првим голом вратио Мадриђане у игру у 73. минуту. Уследила су два гола за 12 минута, у идентичном размаку – прво је Робер погодио за Леванте, потом Жуниор поново за Реал, а упркос бројчаној предности ‘краљевски клуб’ до краја утакмице није могао до више од ремија. Домаћин је имао шансу да пре изједначења поведе 4:2, али је Кандеро погодио стативу.

Читав меч у екипи Левантеа одиграо је српски везиста Немања Радоја, а некадашњи нападач Црвене звезде Лука Јовић у игру је за Реал ушао у 82. минуту уместо Федерика Валвердеа. Јовић је имао добру шансу пре него што је Жуниор донео бод гостима.

Реал после прва два кола има четири бода јер је на отварању сезоне лако победио Алавес. У наредном колу екипа Карла Анћелотија гостоваће Бетису у Севиљи.

Леванте је уписао други реми у низу, пошто је у првом колу поделио бодове са Кадисом. Следећи ривал тиму из Валенсије биће Реал Сосиједад у гостима.