РЕАЛ ПОДБАЦИО: Жута подморница потопила шампиона Европе

07.01.2023. 18:55
Karlo Anćeloti
Карло Анћелоти / Извор: Профимедиа

Неочекивано.

Реал Мадрид је непријатно изненадио своје навијаче, поразом на гостовању Виљареалу – 2:1.

ЗВЕЗДАШИМА КРЕНЕ ПЕНА ОД ЊЕГОВОГ ИМЕНА: Партизан послао понуду и већ је СТИГАО ОДГОВОР

НИШТА ОД МУРИЊА: Португалци имају новог селектора!

ЧЕСТИТАЛА БОЖИЋ ПРАВОСЛАВЦИМА: Михина удовица поделила слику са Синишом - подсетила на ДОЖИВОТНУ успомену (ФОТО)

Домаћи су још у првом полувремену показали да ће бити тврд орах за првака Европе, били су потпуно равноправан ривал. Још у осмом минуту домаћи су преко Кокелана погодили стативу.

Шест минута касније узвратили су Мадриђани, тада је опорављени Бензема имао велику шансу, али је шутирао замало преко гола. Француз је имао прилику и у 21. минуту после додавања Милитаа, али је поново био непрецизан, овога пута лопта је прохујала поред стативе. У финишу полувремена пробао је и Винисијус, али је пепе Рејна укротио његов ударац.

У раној фази другог полувремена Виљареал је повео, Жереми Пино је у 47. минуту савладао Куртоу и усмерио је ток меча у корист свог тима. Додуше, успео је Реал да изједначи, у 60. минуту Бензема је напокон био прецизан и то са беле тачке. Ипак, само три минута касније, судија Градо је свирао још један једанаестерац, овога пута за домаће, а ту прилику није пропустио Морено, који је поставио коначан резултат.