СПЕКТАКЛ БЕЗ ПОБЕДНИКА: Реми Јунајтеда и Ливерпула за лудницу у врху Премијер лиге

07.04.2024. 18:31
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Профимедиа

Фудбалери Манчестер јунајтеда и Ливерпула ремизирали су (2:2) у 32. колу Премијер лиге.

Тим Јиргена Клопа је тако пропустио прилику да се поново осами на врху лигашке табеле и сада је поравнат са Арсеналом, док је Сити на бод иза.

Редси су у првих 45 минута били апсолутно бољи ривал и иницијативу су крунисали у 23. минуту. Нуњез је био највиши после корнера и главом проследио лопту до Дијаза коме није било тешко да погоди мрежу домаћих.

Могао је Ливерпул до краја првог дела игре до још ког гола, али су добре прилике пропустили управо актери гола гостију - Дијаз и Нуњез.

У наставку су ти промашаји дошли на наплату. Играо се 50. минут када је Фернандеш показао зашто је капитен Ђавола. Искористио је грешку Квансе и са скоро половине терена погодио небрањени део мреже Келехера.

У 67. минуту је било 2:1 за домаће. Млади Меино (18) се одлично снашао и преварио чувара мреже Ливерпула. До краја меча је уследила опсада гола Јунајтеда, а поравнање је стигло у 84. минуту. Салах је реализовао пенал после фаула Ван Бисаке над Елиотом.

Није било промене резултата и велики ривали су морали да се задовоље са бодом.