РЕМИ ПО МЕРИ СРБИЈЕ: Црна Гора и Мађарска одиграле без голова у Подгорици

17.06.2023. 20:23
Fudbalska reprezentacija Crne Gore
Фудбалска репрезентација Црне Горе / Извор: Реутерс

Орлови усамљени на првој позицији.

Данас су мечеве групе Г обележила два ремија која иду у корист репрезентације Србије. После нерешеног резултата у Каунсу између Литваније и Бугарске, реми без голова виђен је у Подгорици где су Црна Гора и Мађарска одиграле 0:0. Овакав резултат одговара Орловима који су лидери групе, а бодом може да буде задовољна и Мађарска пошто две првопласиране екипе иду на Европско првенство.

РАДНО НА БАНОВОМ БРДУ: Чукарички продужио уговоре са торјицом играча

ДАЛИЋ: Освојили смо сребро и бронзу, идемо по злато које нам недостаје

КРСТАЈИЋЕВА БУГАРСКА СЕ НИЈЕ ПРОСЛАВИЛА: Само реми са играчем више против Литваније

Најинтересантнији тренуци утакмице у Подгорици догодили су се у првом полувремену. Црна Гора је умало повела у 12. минуту када је после центаршута Јанковића лоше реаговао Нађ и погодио пречку сопственог гола. Имали су и Мађари прилику преко Салаија, али лопту главом послао поред стативе. Добар је био и покушај Вукана Савићевића у 18. минуту са 25 метара, а голман Дибус је успео да лопту скрене у корнер. Јоветић је могао да доведе домаћина у вођство у 27. минуту, али је шутирао мало поред гола. Имали су Црногорци иницијативу до краја првог полуврменеа, али је остало нерешено на великом одмору.

У наставку су гости преузелои иницијативу, али није било правих узбуђења у другом полувремену. Мађарска је из прекида покушавала да дође до гола, али је домаћин те ситуације лако решавао, а у финишу су и гости били задовољни бодом па нису желели много да ризикују и осало је 0:0.