РЕВАНШ СА КАМАТОМ: Звезда убедљива у Анталији против Лудогореца (ВИДЕО)

02.02.2019. 16:49
Zvezda Turska
Звезда Турска / Извор: Србија Данас

Црвено-бели стигли и до треће победе на припремама.

Фудбалери Црвене звезде стигли су до треће победе на припремама у Анталији пошто су савладали старог знанца Лудогорец са 3:1 (2:0) и тако се макар делимично реванширала бугарском тиму за елиминацију из Европе две сезоне. Изабраници Владана Милојевића доминирали су у овом мечу и поитпуно надиграли ривала, а да су играчи у црвено-белим дресовима били мало прецизнији, победа је могла да буде и убедљивија.

ЗВЕЗДИН ЏЕЛАТ ОСТАО БЕЗ КЛУБА: Дао је ХЕТ-ТРИК на Маракани, а сада је слободан играч (ВИДЕО ФОТО)

ЗВЕЗДА ОДБИЛА ЛЕГЕНДУ СВЕТСКОГ ФУДБАЛА: Ево који клуб је ЖЕЛЕО да доведе Марина (ФОТО)

Уводних неколико минута нису донели узбуђење, да би Црвена звезда прва запретила у 7. минуту преко Јирке који је шутирао главом после корнера, али није био прецизан. Био је то знак за црвено-беле да крену још офанзивније и два минута касније је Боаћи проиграо Јовичића који је шутирао преко пречке, да би који тренутак после тога Марин шутирао поред гола после додавања Бена. Лудогорец као да није био пруисутан на утакмици док је Звезда ређала прилике, па је у 15. минуту Бабић главом покушао да угрози гол бугарског тима. Уследило је кратко затишје до 31. минута када је Марин из слободног ударца послао лопту тик изнад пречке, да би у 33. Звезда повела пошто је Бен главом погодио мрежу на асистенцију Јирке.

Лудогорец је први пут запретио тек у 41. минуту преко Кешерова, али је Борјан одлично интервенисао. Само два минута касније Звезда је повела са 2:0 пошто је Боаћи из прве шутирао после сјајног паса Родића, а то је било и последње узбуђење у првом полувремену.

Владан Милојевић одлучио је на полувремену да изведе Марка Гобељића и Бранка Јовичића, док је на терен послао Горана Чаушића и Филипа Стојковића. Лудогорец је боље отворио полувреме и преко Вандерсона смањио на 2:1 у 54. минуту. Убрзо је Милојевић направио вишеструку измену и на терен послао Савића, Симића, Вукановића, Павкова, Ебисилија и Хајдина који су ушли уместо Милуновића, Марина, Јирке, Боаћија, Бена и Родића. У 74. минуту Звезда је водила са 3:1 пошто је Јованчић неспретно захватио лопту која је дошла до Павкова, а овај снажним ударцем постигао гол. Милојевић је последњу измену направио у 84. минуту када је Јовељић ушао уместо Јованчића, а до краја меча није било више узбуђења и Црвена звезда је остварила и трећи тријумф у Турској.

Погледајте како изгледа америчка атлетичарка Кајла Симонс.