РЕВАНШИ КОЈЕ ЋЕ И ЗВЕЗДА ПРАТИТИ: Голеада на "Ајброксу" - Динамо пао у Норвешкој!

Овог уторка одиграна су прва три меча плеј-офа за улазак у Лигу шампиона.

ЗВЕЗДА ЈЕ ЈАКА: Тренер Макабија АНАЛИЗИРАО црвено-беле!

ПЕШИЋ: О Макабију све најбоље, желим гол, али није важно ко ће бити стрелац

NATHO ДАО ПРЕДНОСТ МАКАБИЈУ: Ево како је Станковић одговорио фудбалеру Партизана

Права голеада виђена је на мечу Глазгов Ренџерс - ПСВ који је завршен резултатом 2:2.

Меч Бодо Глимт - Динамо Загреб окончан је скором од 1:0 као и Копенхаген - Трабзонспор 2:1. Што нам говори да ће се све одлучити у реванш мечевима.

Дерби игран у Глазгову између вицешампиона Шкотске и Холандије започео је вођством гостију из Ајндховена у 37. минуту. Гакпо је извео корнер са леве стране, а после праве конфузије у казненом простору и низа пропуста домаће одбране, лопта је дошла право на ногу Сангареу, а репрезентативац Обале Слоноваче ју је закуцао у мрежу са осам метара, за 0:1.

Радост "филпсоваца" трајала је свега 180 секунди. Ренџерс је извео сјајну тимску акцију, коју је голом завршио Хрват Антонио Чолак, на асистенцију Теварнијеа, за 1:1.

ПСВ је у другом полувремену до 70. минута био доминантан, диктирао је темпо, а онда је право ниоткуда уследио тотални шок и поклон голмана Бенитеза за "полицајце".

Лоренс је, чинило се у први мах, безазазлено шутирао из слободног ударца са готово 30 метара, лопта је ишла право у наручје Бенитеза, али је он био ноншалантан, потценио је клизав терен и она му се измигољила из руку и завршила иза гол-линије, за 2:1. Несхватљив кикс аргентинског чувара мреже.

Није овај детаљ поколебао ПСВ, који је изједначио на 2:2 у 78. минуту. Холандски тим је поново дошао до гола након корнера. Гакпо је центрирао са десне стране, а у ваздух се изврсно винуо Обиспо и главом погодио жељено место. Екипа Бодо Глимт, коју су прошле сезоне многи упамтили у Лиги конференције, на прагу је Лиге шампиона.

Тим Динамо Загреба пао је у Норвешкој. Домаћин је до гола дошао у 37. минуту, а стрелац је био Пелегрино.

Он је главом са шест метара "спаковао" лопту у мрежу Доминика Ливаковића, после идеалног центаршута Мвуке са десног бока.

Бодо је био бољи, али је Петковић у завршници промашио зицер и пропустио шансу да ”Модре” стави у лепу позицију пред реванш на Максимиру.

Реванш мечеви на програму су за осам дана.

Подсетимо се, како би Црвена звезда била у трећем шеширу за групну фазу Лиге шампиона потребно је да у у овој фази такмичења буду елиминисане екипе Ренџерса, Бенфике, која се сутра састаје са Динамом из Кијева и Динама из Загреба.