РОДРИ РЕШИО ДРАМУ: Шефилд пао у спектакуларном мечу!

27.08.2023. 18:23
FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: Профимедиа

Сјајна фудбалска представа...

Фудбалери Манчестер ситија победили су Шефилд јунајтед на гостујућем терену са 2:1 у трећем колу енглеске Премијер лиге. Актуелни шампион је на тај начин остао једини тим са максималним учинком у лиги, док је новајлија Шефилд уписао и трећи пораз.

СТАКЛЕНЕ НОГЕ: Дибала се поново повредио, пропушта дерби

”ИСПОД СВАКОГ НИВОА”: Мркела прокоментарисао Звездин пораз!

”ЗВЕЗДИН ПОРАЗ ЈЕ ДОБАР ЗА СРПСКИ ФУДБАЛ”: Грофова порука након кикса на крову!

Фантастичан дуел су одиграле две екипе, у ком је виђено баш све. Промашен пенал и стопостотне шансе, сензационалан повратак домаћина и на крају ипак победа фаворита.

Сити је на овом мечу био без менаџера Пепа Гвардиоле, који се опоравља од операције леђа у Барселони, а до заслуженог тријумфа је стигао на тежак и спектакуларан начин. Јунак је био Родри, играч који је пролетос решио финале Лиге шампиона, који је постигао гол за три бода у 88. минуту.

Сити је у првом полувремену имао тоталну иницијативу, али није успео да је преточи у погодак. Акеу је поништен гол због офсајда у ком се претходно нашао Родри, Алварез је промашио одличну шансу, а најбољу могућу прилику "грађани" су имали у 37. минуту, када је Халанд из пенала погодио стативу.

Друго полувреме наставило се у истом ритму, а Халанд је у 50. минуту имао још једну колосалну шансу и није погодио мрежу.

Наставио је шампион Енглеске и Европе да притиска, а Шефилд је коначно капитулирао у 63. минуту. Ковачић је одложио лопту за Грилиша на леву страну, а крилни играч Ситија је одрадио највећи део посла тако што је дуго ломио двојицу чувара у казненом простору и послао перфектан центаршут за Халанда, који је главом са три метра ритунски матирао голмана Фодерингма.

Гости су прилично сигурно чували минималну предност до 85. минута, а онда шок. Киксирао је Вокер, а лопта је након правог "каранбола" стигла до Болга, који ју је сјајним ударцем закуцао у мрежу за 1:1.

Кренуо је Сити потом свим силама по победу, Алварез је одмах у 86. минуту пропустио лепу шансу, да би се Вокер у 88. искупио за кикс. Спасио је једну лопту да не изађе у аут, проиграо Фодена, овај Родрија, а Шпанац је силовитим ударцем из шеснаестерца погодио за 1:2.

У другом сусрету у овом термину, Астон Вила је савладала Барнли у гостима са 3:1.

Блистао је репрезентативац Пољске и десни бек Виле Мети Кеш, који је дао два брза гола у 8. и 20. минуту, за 0:2.

Домаћин се вратио преко Фостера у 47, али је тим Унаја Емерија поготком Дијабија поново отишао на два гола предности и преломио је овај дуел.

Вила сада има шест бодова и везала је други тријумф након оног стартног дебакла против Њукасла, док је Барнли остао на нули.