ЛЕ И ЛК: Рома пала у Холандији, реми Гента и Вест Хема (ВИДЕО)

13.04.2023. 21:18
FK Fejnord
ФК Фејнорд / Извор: Реутерс

Очекују нас узбудљиви реванш мечеви.

Фудбалери Фејнорда савладали су Рому (1:0) у првом мечу четврфинала Лиге Европе, док су Гент и Вест Хем ремизирали (1:1) у истој фази Лиге конференција.

ЛАМПАРД СЕ НЕ ПРЕДАЈЕ: Морамо први да поверујемо да можемо у полуфинале

АКО СЕ ТО ОПЕТ ДЕСИ, НАПУСТИЋУ КЛУПУ И ОТИЋИ КУЋИ: Спалети бесан после пораза од Милана

ЧИСТКА У ЛИВЕРПУЛУ: Клоп ПРЕЦРТАО пола тима!

Много малера имала је екипа Жозеа Муриња на овом сусрету. На половини првог дела игре порведио се најбољи играч екипе Пауло Дибала и већ у 26. минуту је морао ван терена. Ипак, Италијани су у завршници првог дела могли до вођства, али је Пелегрини са пенала погодио само стативу.

Казна је стигла у 54. минуту. Вифер је дочекао лопту на ивици казненог простора, захватио је волеј ударцем и популарном жабицом преварио Патрисија.

У оквиру Лиге конференција, Гент није успео да на реванш у Лондон оде са предношћу. Белгијанци су били боља екипа, али је до први гол на мечу постигао Гост. Дени Ингс је био стрелац у другом минуту надокнаде првог дела.

Изједначење је стигло у 57. минуту Кујперс је био стрелац.

Реванш мечеви су 20. априла у Риму и Лондону.