ВАЊИ ПРЕСУДИО ДИБАЛА: Рома на ”Олимпику” срушила Торино (ВИДЕО)

26.02.2024. 21:22
Paulo Dibala
Пауло Дибала / Извор: Профимедиа

Аргентинац сигуран са креча...

Фудбалери Роме славили су као домаћини против Торина резултатом 3:2, у последњој утакмици 26. кола италијанске Серије А.

СИЛУЕ И ВЕЛИЧКОВИЋ ПРЕСУДИЛИ ЗМАЈЕВИМА: Младост стигла скоро до врха табелеJakuba Silue

СИЛУЕ И ВЕЛИЧКОВИЋ ПРЕСУДИЛИ ЗМАЈЕВИМА: Младост стигла скоро до врха табеле

Историјска одлука: Нови селектор репрезентације је ЛЕГЕНДА МИЛАНАFK Milan

Историјска одлука: Нови селектор репрезентације је ЛЕГЕНДА МИЛАНА

СРБИ ВЛАДАЈУ АРАБИЈОМ: Митровић АСИСТИРАО, Сергеј ЗАТРЕСАО мрежу (ВИДЕО)Sergej Milinković Savić

СРБИ ВЛАДАЈУ АРАБИЈОМ: Митровић АСИСТИРАО, Сергеј ЗАТРЕСАО мрежу (ВИДЕО)

Утакмица на римском "Олимпику" имала је бурну увертиру, пошто је члан стручног штаба Торина ухваћен у шпијунажи испед тренинга Вучице. Ипак, шта год да је након тога пренео првом тренеру Игору Јурићу није могло да припреми тим из Пијемонта за брилијантно издање Паола Дибале.Аргентински офанзивац приказао је вечерас сјајну партију против популарних Бикова и хет-триком повукао Рому до важне победе у трци за местом у Лиги шампиона. Нису Ђалороси уопште блистали у овом сусрету, али су имали расположеног Дибалу који је једина три шута у оквир гола Вање Милинковић-Савића претворио у поготке.

Рома је ривала отворила у 42. минуту када је несмотреност Сабе Сазонова, који је са леђа на ивици казненог простора стартовао на Сардара Азмуна и скривио најстрожу казну. Одговорност је преузео Дибала који је лопту послао у једну, а Милинковић Савић на другу страну.

Ипак, свега два минута касније Торино је поравнао резултат преко Дувана Запате, који је након центаршута Беланове са десног бока био највиши у скоку пред голом Милета Свилара и пред одлазак на одмор вратио егал на семафор.

Почетак другог полувремена протекао је у иницијативи Торина који је деловао боље на терену у тим моментима, али је онда "магија" Ла Хоје која је окренула ситуацију на терену. Аргентинац је у 57. минуту један безидејан напад Роме завршио "бомбом" са око 30 метара, која је била просто неухватљива за Вању Милинковић-Савића. Права мајсторија!

Недуго затим на терен је ушао и Ромелу Лукаку, а управо са Белгијанцем Дибала одиграо дупли пас код акције за трећи гол, чиме је практично и преломљен меч.

До краја је Торино успео да смањи резултат аутоголом Хијсена у 88. минуту, којем је претходио одличан продор и оштар центаршут Самуелеа Рићија. Ипак, гости из Пијемонта до краја нису успели да избегну пораз.