РОСОНЕРИ СРУШИЛИ ВЕРОНУ: Тонали у финишу спасао шампиона!

17.10.2022. 00:18
E
Е / Извор: Фото: TwitterPrintscreen/Seria А

Важна победа Милана.

Фудбалери Милана остварили су битну победу на гостовању против Вероне у последњој утакмици недељног програма десетог кола Серије А. Тим Стефана Пиолија победио је резултатом 2:1 (1:1), а кључни гол постигао је Сандро Тонали у 81. минуту.

РОНАЛДУ ПОНИШТЕН НАЈЧУДНИЈИ ГОЛ! Португалац зарадио и ЖУТИ КАРТОН због ПРОТЕСТА!

НИЦА У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ ПРЕД ПАРТИЗАН: Један од најбољих ван строја! Али није само то...

СРБИН ПОКАЗАО ЗВЕЗДИ КАКО ДО "БРЕЈКА": Монако ПРЕКИНУО серију победа, Трабзон БЕЗ ПОБЕДЕ у дербију!

Повео је Милан већ у деветом минуту – аутогол је постигао ветеран Мигел Велосо. Ипак, Верона убрзо успева да одговори – немачки дефанзивац Корај Гунтер шутира, а лопта се одбија и успева да превари искусног румунског голмана Ћипријана Татарушануа, који је стајао међу стативама Милана.

Три бода шампиону доноси Сандро Тонали споменутим поготком у 81. минуту, а сјајну асистенцију том приликом Тоналију је упутио хрватски репрезентативац Анте Ребић, који је ушао у игру на полувремену.

Раде Крунић је утакмицу започео као стартер Милана, а онда је замењен у 60. минуту. У Верони због повреда у протоколу није било српских репрезентативаца Дарка Лазовића и Ивана Илића, а искусни нападач из БиХ Марко Ђурић у игру је ушао у 65. минуту.

У наредној рунди шампиони ће на „Сан Сиру“ дочекати Монцу, а Верона ће гостовати Сасуолу.

"Росонери" после овог тријумфа има 23 бода, три мање од лидера на табели Наполија, а ово је црвено-црнима била трећа победа заредом у првенству.

Верона наставља да ниже неуспехе, са седам пораза у првих десет кола сада су трећи отпозади са тек пет бодова.