РОСТОВ ЗА БРИГУ: Садик УБЛАЖИО убедљив пораз Партизана

04.02.2020. 17:55
Umar Sadik
Умар Садик / Извор: МН Press

У суботу црно-бели играју против Спартака.

Фудбалери Партизана изгубили су са 3:1 (1:0) од Ростова (трећепласирани тим у шампионату Русије) у други колу на пријатељском турниру "Премијер куп"  у Дохи. Црно-бели су у првој утакмици савладали московску Локомотиву на пенале 4:2, након 1:1 у регуларних 90 минута. С друге стране, Ростов је уводном мечу изгубио од Спартака (Москва) 2:1.

ЛАЗАР МАРКОВИЋ: Балотели је најлуђи фудбалер са којим сам играо

ГРОБАРИ СУ У ШОКУ: Рикардо ИЗБИО Партизану из џепа 600.000 евра!

ОГЛАСИО СЕ ВУЛЕТИЋ ПОСЛЕ ОДЛУКЕ СУДА: Партизан неће одустати од борбе

Почетак утакмице није наговештавао бисок пораз Партизана. Ништа се озбиљније није дешавало у првих пола сата осим што је тренер руске екипе Валериј Карпин морао је да изврши принудну измену, јер је због повреде терен напустио Матијас Норман у 25. минуту.

Ипак, Ростов је дођшао до вођства у 32. минуту после велике грешке Владимира Стојковића. Кренуо је голман Партизана на центаршут са леве стране, покушао је да боксује лопту, али је био кратак. Павел Мамајев је остао сам и није му било тешко да пошаље лопту поред Вујачића у гол.

На старту другог дела Милошевић је извршио три измене. Изашли су Сејдуба Сума, Bibras Natho и Владимир Стојковић, а на терен су истчали Лазар Павловић, Милан Смиљанић (преузео капитенску траку) и голман Александар Поповић.

Руси су дуплирали предност у 57. минуту преко Александра Долгова. Вујачић је покушао да спречи асистенцију Мамајева, оставио за собом рупу у средини одбране, а Страхиња Павловић је најпре правио офсајд замку, па гледао како лопта пролази поред њега и стиже до долгова који је савлдао Поповића.

Уследиле су нове измене у Партизану. Бојана Матића је заменио Умар Садик, а изашао је Страхиња Павловић. На терен је истрчао Саша Здјелар.

Партизан је примио још један гол после центаршута. Шомуродов је ударцем главом матирао Поповића.

Успели су до краја црно-бели до краја да убаже пораз. Умар Садик искористио је пенал у 87. минуту (који је направљен над њим) и поставио коначних 3:1 за Ростов.

Партизан меч последњег кола игра у суботу (12 часова) против Спартака из Москве, који сутра игра против градског ривала Локомотиве у 16 часова.

Турнир се завршава у недељу (16 часова9 када се састају Ростов - Локомотива.

Погледајте како изгледа српска атлетичарка Ивана Шпановић.