САМО НЕ ОНИ: Српски ЏЕЛАТ претпоследњи учесник Мондијала у Русији! (ВИДЕО+ФОТО)

15.11.2017. 11:54
Australija - Honduras
Аустралија - Хондурас / Извор: Реутерс

Остала само још једна непознаница у баражу за Светско првенство у Русији.

Фудбалска репрезентација Аустралије постала је 31. учесник Светског првенства у Русији. После 0:0 у Сан Педро Сули, Кенгури су угостили селекцију Хондураса (3:1) и захваљујући победи у реваншу обезбедили одлазак на Мондијал.

Селекција која је много задужила национални тим Србије, победом у Јужној Африци 2010. године (2:1), поново ће можда укрстити копља са Орловима.

НОВИ ПРЕОКРЕТ: Пласман Данске ПРОМЕНИО планирани састав шешира за СП (ФОТО)

Од тога ће зависити и резултат последњег квалификационог меча у баражу, између Перуа и Новог Зеланда, који се игра у раним јутарњим сатима (3.15). Уколико Јужноамериканци испадну, Данци ће се наћи у другом шеширу, Србија ће напредовати у трећи, док Аустралија остаје у четвртом.

Јунак меча био је Миле Јединак. Првотимац Астон Виле постигао је хет-трик. Најпре је прецизно извео слободан ударац са 17 метара и разгалио навијаче у Сиднеју, да би после играња Акосте у шеснаестерцу руком, Јединак сигурно извео пенал и дуплирао вођство.

Mile Jedinak
Миле Јединак / Извор: Реутерс

Коначно, у 84. минуту, Џери Паласиос је несмотрено реаговао у свом шеснаестерцу и оборио противничког играча. Поново је одговорност преузео Миле Јединак, шутирао по средини гола и погодио, за убедљивих 3:0.

Хондурас је до утешног гола стигао у судијској надокнади времена, а постигао га је Мануел Фигуеора у 90 4. минуту.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.