САМО СЕ ЧЕКАЛО: Сити је поново на трону, славио и Јунајтед

Фудбалери Манчестер ситија, Јунајтеда, Њукасла и Борнмута остварили су тријумфе на отварању програма Премијер лиге у недељу.

ЈЕДНА СМО ПОРОДИЦА: Дуљај чврсто верује да ће се успех кошаркаша Партизана преточити и на фудбал

ЗВЕЗДАН ТЕРЗИЋ О БУДУЋНОСТИ МИЛОЈЕВИЋА НА КЛУПИ: Отворено сам разговарао са Милошем и рекао му да...

СЕРИЈА А: Интер преокретом савладао Лацио

Најважније вести нам стижу са "Крејвен котиџа" где су "грађани" славили у гостима резултатом 1:2 и тако стигли до врха табеле у енглеском шампионату престигавши Арсенал.

Сити је до предности довео Ерлинг Халанд већ у трећем минуту игре са пенала и тако се изједначио са Аланом Ширером и Ендијем Колом. Норвежанин је против Арсенала оборио рекорд Моа Салаха по броју голова у Премијер лиги у формату са 38. кола, а сада је у равни са онима који имају највише голова (34), али до чега су дошли у сезонама када се играло 42 меча.

Фулам је био без суспендованог Александра Митровића, али је његова замена Карлос Винисијус у 15. минуту донео изједначење домаћину. Коначан резултат је поставио Хулијан Алварес у 36. минуту.

За Фулам је од 78. минута играо српски репрезентативац Саша Лукић.

Сити је сада први испред "тобџија" са бодом предности и утакмицом мање. Фулам је 10. са 45 бодова.

У другом сусрету дана Манчестер јунајтед је славио минималним резултатом голом Бруна Фернандеша у 39. минуту.

Њукасл је преокренуо 0:1 Саутемптона из првог полувремена и славио резултатом 3:1. Госте је у предност довео Стјуарт Армстронг у првом полувремену и то је једини гол виђен у првих 45 минута.

Домаћин је био без гола све до 55. минута када је погодио Калум Вилсон, а од тог тренутка је игра Саутемптона постала непрепознатљива. До краја се Вилсон уписао још два пута, али му је један погодак поништен због минималног офсајда. Аутогол је постигао и Тио Волкот.

Њукасл после овог меча остаје трећи са 65 бодова и чини се да ће играти у Лиги шампиона први пут после 20 година. Испод њих је Јунајтед на два бода заостатка уз меч мање.

У последњем мечу дана Бормут је победио Лидс 4:1 и тако највероватније обезбедио останак у елитном рангу.