ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Де Брујне ушао у ИСТОРИЈУ

08.04.2023. 21:56
Kevin De Brujne
Кевин Де Брујне / Извор: МН Press

Меч 30. кола.

Фудбалери Манчестер ситија славили су као гости код Саутемптона резултатом 4:1, у оквиру 30. кола Премијер лиге.

И кад те неће, точак среће се окреће

ЕКСПРЕСАН ПОВРАТАК: Барнли поново у Премијер лиги

НИЈЕ МУ ЛАКО: Бразилац открио како се осећа Митровић после драконске казне

На погодак се чекало све до последњег минута првог полувремена. Гол је постигао, а ко други, Ерлинг Холанд, а наместо му, а ко други, Кевин де Брујне.

Био је то Холандов 29. гол у шампионату и он је убедљиво најбољи стрелац елитне енглеске лиге, док је Кевин де Брујне прославио јубиларну 100. асистенцију у Премијер лиги. Ушао је у одабрано друштво у коме се још налазе Рајан Гигс (162), Сеск Фабрегас (111), Вејн Руни (103) и Френк Лампард (102).

Уз то је постао играч којем је убедљиво најмање утакмица требалода дође до троцифреног броја асистенција у Премијер лиги.

Победника дефинитивно је решио Џек Грилиш у 58. минуту. Опет је Де Брујне био креатор, сјајно је пронашао енглеског репрезентативца, који је из другог покушаја савладао голмана Светаца – 0:2.

До краја меча Холанд је још једном једном затресао мрежу Саутемптона, број 30 у сезони. Почасни гол за Свеце постигао је Мара у 72, да би коначних 4:1 поставио Алварес из пенала у 74. минуту.

Сити је други на табели са 67 бодова, пет мање од водећег Арсенала, док је Саутемптон последњи са 23 бода.