Умало да не буде занимљиво: Селтик савладао Ренџерсе у највећем дербију Шкотске

30.12.2023. 17:47
FK Seltik
ФК Селтик / Извор: Реутерс

Ситуација на врху табеле и даље може да се закува.

Олд Фирм, један од највећих градских дербија у фудбалу, завршен је победом Селтика резултатом 2:1 против Ренџерса.

СЕРИЈА А: Самарџићев Удинезе болно спустио Болоњу на земљуLazar Samardžić

СЕРИЈА А: Самарџићев Удинезе болно спустио Болоњу на земљу

Сећате га се из Црвене звезде? Стамени везиста потписао за МеталацMarko Mirić

Сећате га се из Црвене звезде? Стамени везиста потписао за Металац

ЂОРЂЕ НЕ ДА ПЛАВЦЕ: Челси водио 3:0, на крају Србин једва спасао победуĐorđe Petrović

ЂОРЂЕ НЕ ДА ПЛАВЦЕ: Челси водио 3:0, на крају Србин једва спасао победу

Ренџери су имали огромну прилику да се са две утакмице мање победом у Олд Фирму примакну Келтима на само два бода заостатка. Међутим, домаћи фудбалери су после много узбуђења успели да да освоје сва три бода на свом Селтик парку.

А изгледало је да ће актуелни шампион Шкотске много лакше доћи до победе.

Повео је у 25. минуту голом Паула Бернарда, 21-годишњег фудбалера Бенфике, који је ове сезоне стигао на позајмицу. Млади репрезентативац Португала реаговао је после одбитка и снажним удацем довео Келте у вођство – 1:0.

Други гол пао је после само минут и по игре у другом полувемену. Био је то фантастичан погодак јапанског интернационалца Кјога Фурухашија на додавање Метјуа О’Рајлија.

Када је у 71. минуту црвени картон добио играч гостију Леон Балогун чинило се да ће изабраници Брендана Роџерса рутински провести меч крају, међутим погодак Џјмса Тавернијера из слободног ударца у 88. минуту донео је драму у финишу меча.

На крају Селтик је ипак победио и са нова три бода повећао предност н осам бодова, али Ренџерс има два меча мање.