СЕРИЈА А: Демолирање Виоле! Макса гледао са клупе час фудбала Блекију и Дуцију, Вулићева БОМБА, Ђуричић СПАСИЛАЦ (ВИДЕО)

17.01.2021. 17:08
Nikola Milenković
Никола Миленковић / Извор: Профимедиа

Наполи понизио Фјорентину са шест комада.

Фудбалери Наполија "прегазили" су Фјорентину под Везувом и нанели Виоли један од најубедљивијих пораза у клупској историји. До полувремена, чета Ђенара Гатуза "спаковала" је четири лопте у мрежу тима, за који су играли српски репрезентативци Никола Миленковић (до 85. минута) и Душан Влаховић, а до краја дуела још две за коначних - 6:0!

Mozzart‌ ‌даје‌ ‌највеће‌ ‌квоте‌ ‌на‌ ‌свету:‌ ‌Интер‌ ‌2,65,‌ ‌Ајакс‌ ‌1,55,‌ ‌Лион‌ ‌1,35!‌ ‌ ‌

ИМА ВЕЛИКИ РАЗЛОГ: Јокановић хоће да се ВРАТИ кући! ОВИ клубови желе Србина на клупи!

ИГРАЋЕ ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Манџукић има 34 и потписује за Милан, ЕВО колико ће зарадити

ПОСЛЕ ТРИЈУМФА НАД ПОЉАЦИМА: У екипи Партизана ТРИ НОВА ИМЕНА, Станојевић открио како је задовољан

Дерби Италије и великих истина вечерас од 20.45 на Ђузепе Меаци – Интер чека Јувентус, а поражени тим биће у великом проблему. Ово је свакако један од пресудних мечева у борби за титулу – квота на Интер је 2,60, на Јувентус 2,70, на икс 3,30, а на GG3 1,80. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Интер – Јувентус.

Домаћин је, истина, имао и прилично среће, пошто је од седам удараца у оквир гола чак шест лопти завршило у мрежи! Све је практично било решено у распону до 40 минута, када је Наполи напунио мрежу гостију до врха.

Демолирање Фјорентине почело је у режији Андрее Петање, који је наместио прва два гола, најпре капитену Лоренцу Инсињеу на старту утакмице, а потом и Дијегу Демеу у 36. минуту.

Када је само 120 секунди касније погодио и Лозано, на асистенцију Инсињеа, било је јасно да се Љубичастима смеши потоп. Овај потез је и обележио меч, офанзивац Наполија извукао је асистенцију пошто је предриблао целу задњу линију гостију и нашавши се у доброј позицији, послао је феноменалну асистенцију за Лозана. Крилни нападач је погодио мету, а у тој ситуацији доживео и повреду колена која је забринула Гатуза, међутим, Мексиканац се опоравио и наставио дуел.

Пјотр Зјелински је био потписник најлепшег гола у соло акцији. Пољак је "побегао" звиждуку судије, после употребљиве лопте од Марија Руија, а затим послао силовити шут који се од леве стативе одбио у мрежу. Ни Ђенаро Гатузо није могао да верује како је његов тим стекао убедљивих 4:0.

До краја меча, погодили су још Инсиње из пенала и Политано, за коначни дебакл Фјорентине и 11. тријумф Наполитанаца у сезони.

Сасуоло је избегао пораз код куће од Парме 1:1. Јунак домаћина био је Филип Ђуричић, који је у последњим тренуцима утакмице донео изједначење са "беле тачке".

Бивши играч Херенвена оборен је у шеснаестерцу, а потом је преузео и одговорност, пославши лопту у једну, а голмана Млекаџија у другу страну, чиме је поставио коначан резултат.

Сасуоло је могао до вођства на полувремену, али је погодак Капута у 21. минуту поништен после ВАР-а, због офсајд позиције. Само 15 минута касније, Кучка је донео предност Парми.

Кротоне је савладао Беневенто са 4:1, а четвтри погодак постигао је Милош Вулић. Бивши играч Црвене звезде у 65. минуту мајсторски погодио са ивице шеснаестерца, показавши да није заборавио да постиже голове са дистанце.