НАПОЛИ ГАЗИ РЕДОМ: Специја пала у другом полувремену

05.02.2023. 14:50
FK Napoli
ФК Наполи / Извор: Профимедиа

Пети узастопни тријумф Наполитанаца.

Сјајну сезону коју има Наполи, тим са југа Италије наставио је и у 21. колу Серија А пошто је на гостовању Специји остварио убедљиву победу са 3:0. Била је то пета победа Наполија у низу, а укупно 18. у сезони.

ТЕН ХАГ ОДЛУЧИО: Петорица вишак у Јунајтеду

РАМОС УВЕРЕН: Меси је најбољи фудбалер свих времена

СПРЕМА СЕ ЧИСТКА НА ЕНФИЛДУ: Клоп продаје Салаха, Матипа и Фирмина

Успела је Специја да се одбрани током првог полувремена у којем је Наполи већ могао да стиген до гола, али је на великом одмору ипак било 0:0.

Међутим у других 45 минута Наполитанци нису имали милости. Тек што је почело друго полувреме досуђен је пенал за госте, а прецизан са беле тачке био је Кварачкелија у 47. минуту. Напшоли је 15 минута касније повео са 2:0 голом Осимена, али је тај гол поништен због фаула нападача Наполитанаца. Ипак, седам минута аксније је све било чисто и Осимен је повисио на 2:0 главом после центаршута са леве стране. У 73. минуту Осимхен је потврдио тријумф Наполија својим другим голом на асистенцију Кварачкелије, па је тим са југа Италије мирно привео меч крају и освојио ноива три бода.