СЕРИЈА А: Роналдо спасио шампиона, повреда Миленковића (ВИДЕО)

26.12.2018. 17:09
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Реутерс

Одиграни мечеви 18. кола.

Јувентус је преживео гостовање у Бергаму. Првак Италије је губио до 78. минута са 2:1 од Аталанте, али је гол за реми (и коначних 2:2) дао Кристијано Роналдо. Португалац је ушао само 13 минута раније, уместо Самија Кедире. Иначе, од 53. минута, Јувентус је био без Родрига Бетанкура који је добио други жути картон.

МНОГО ЛАКО: Матић стрелац за Јунајтед (ФОТО)

ОВАЈДИЛИ СЕ ЦРНО-БЕЛИ: Отишао из Звезде, а паре у Партизан (ФОТО)

Погледајте и гол Роналда, после корнера.

Јувентус је и даље први на табели. После 18 одиграних утамкица има 50 бодова, односно 16 победа и два ремија. Дакле, ни Аталанта није успела да савлада Бјанконере.

У осталим мечевима 18. кола, Фрозиноне и Милан су одиграли без голова, док је Лацио славио (2:0) на гостовању Болоњи. Сергеј Милинковић-Савић је на терену био до 74. минута. Каљари је био бољи од Ђенове (1:0), за коју је све време играо Дарко Лазовић.

Фјорентина је поражена од гостујуће Парме (такође 1:0). Никола Миленковић је на терену био до 39. минута, док је Душан Влаховић био на клупи. Према последњим информацијама из Италије, некадашњи дефанзивац Партизана морао је због повреде да напусти терен. Степен повреде се још не зна. Заменио га је Винсен Лаурини.

Сампдорија је као домаћин победила Кјево, резултатом 2:0.