СЕРИЈА А: Јувентус и Рома славили у дерби мечевима

15.05.2021. 22:59
FK Juventus
ФК Јувентус / Извор: Реутерс

Сјајан меч у Торину.

Одиграна су два дербија у 37. кола италијанског првенства. Прво је Јувентус са 3:2 (2:1) победио Интер, а Рома је савладала Лацио резултатом 2:0 (1:0).

ФА КУП - ВАР ОДЛУЧИО: Лестер узео ТРОФЕЈ! Савладали финалисту Лиге шампиона (ВИДЕО)

ЗИДАН ЈЕ ПСИХИЧКИ СЛОМЉЕН: Реал му већ нашао ЗАМЕНУ (ФОТО)

ИБРА ПОДЕЛИО ЛОШУ ВЕСТ: Швеђанин ЗАВРШАВА каријеру?

Јувентус је дошао у предност у 24. минуту утакмице и то после казненог ударца са 11 метара. Кристијано Роналдо је узео ствар у своје руке. Пенал му је одбранио Хандановић, али је из другог покушаја Португалац погодио без проблема за 1:0. Био је то његов 29. гол у сезони.

На другој страни, гол за Интер из сличне ситуације, био је пенал за Интер, а Лукаку је преузео одговорност и погодио за 1:1.

До краја полувремена још један гол и то у мрежи Интера, Квадрадо је опалио по лопти са ивице шеснаестерца.

Већ на старту другог полувремена Бентанкур добија други жути картон, па је Јувентус остао са играчем мање до краја утакмице. Гости на све начине да стигну до изједначења и успели су у томе у 85. минуту утакмице. Био је то аутогол Кјелинија након центаршута са леве стране напада Интера, лоше је уклизао и лопта је завршила у мрежи.

Пар минута касније, нови пенал за Јувентус, Квадрадо је чекао је контакт и добио га. Управо је он сам преузео одговорност и погодио за коначних 3:2 у дербију Италије за Јувентус.

Много мање узбуђења је било у римском дербију. Рома је до предности стигла у 42. минуту, када је Џеко који је обишао противника, вратио повратну Михтаријану који је погодио. Коначан резултат је поставио  Педро са фантастичним ударцем ван шеснаестерца за 2:0.

До краја бележимо и црвени картон за Аћербија који је због фаула добио други жути картон. Сергеј Милинковић-Савић је за Лацио играо до 85 минута.

Тако је Јувентус осгтао у борби за Лигу шампиона, док је Рома победом скоро оверила пласман у ново европско такмичење - Лигу конференција Европе.