СЕРИЈА А: Наполи победио Јувентус у Торину, Скудето све ближи Наполитанцима (ВИДЕО)

22.04.2018. 23:05
FK Napoli
ФК Наполи / Извор: Реутерс

До краја шампионата још четири кола.

Наполи је победио Јувентус у Торину 1:0 голом Кулибалија у 90. минуту и стигао на корак од освајања титуле. Наполитанци су пришали Јувентус на минус један, али Стара дама већ у следећем колу иде на најтеже могуће гостовање, најљућем ривалу Интеру, који мора да јуриша на победу јер јури место које води у Лигу шампиона. Све је сад у рукама Наполија који ће готово извесно постати шампион ако победи све утакмице у преостала четири кола.

ЕВРОЛИГА: Српкиње нису успеле, титула за Јекатерингбург (ФОТО)

ЛОША ВЕСТ: Београд остаје без маратона

ГОЛ МАШИНА: Сергеј поново стрелац за Лацио, на НЕОУБИЧАЈЕН начин (ВИДЕО)

Човек одлуке у Торину био је Кулибали који је у 90. минуту после корнера закуцао лопту главом у мрежу Ђанлуишија Буфона. Јувентус није шутнуо ниједном у оквир гола, и није заслужио бодове вечерас. Тренер Јувентуса Масимилијано Алегри је највећи кривац за пораз, пошто се бранио свих 90 минута. Алегри је уз то, већ на полувремену, одлучио да повуче неуобијачајени потез, извео је најбољег играча екипе Паола Дибалу, а увео Квадрада, што је Наполи искористио и голом Кулибалија стигао на корак од шампионске титуле која се у Напуљу чека скоро 30 година.

Лацио - Сампдорија 4:0

(Милинковић-Савић 32, Миранда 42, Имобиле 85, 88)

Ђенова - Верона (20.45)

ТАБЕЛА: Јувентус 85, Наполи 84, Рома 67, Лацио 64, Интер 63, Милан 54, Аталанта 52, Сампдорија 51, Фјорентина 51, Торино 47, Болоња 39, Ђенова 38, Сасуоло 34, Удинезе 33, Каљари 33, Кјево 31, СПАЛ 29, Кротоне 28, Верона 25, Беневенто 17. НАПОМЕНА: Беневенто је изгубио и теоретске шансе за опстанак.