СЕРИЈА А: Наполи ШАМПИОНСКИ срушио Интер!

21.05.2023. 20:35
FK Napoli
ФК Наполи / Извор: Профимедиа

Славље под Везувом...

Фудбалери Наполија победили су Интер у оквиру 36. кола италијанске Серије А резултатом 3:1.

”БРЗО ЋЕМО РЕАГОВАТИ”: Огласили се из ФС Србије након напада на Милана Борјана!

ЕРАКОВИЋ: Прослава титуле на Маракани се памти цео живот

ПОГБА: Даћу све од себе да се вратим на врх

Интер је релативно рано остао са десеторицом на терену. Гаљардини је добио други жути картон у 41. минуту, први у 19.и морао је да напусти терен. И без бројчане предности, Наполи је био доминантнији у овом дуелу, упутили су девет шутева, додуше од тога један у оквир гола.

У наставку су домаћи апсолутно доинирали, Интер практично није видео гол противника.

Потврда надмоћности стигла је у 67. минуту када је Андре Замбо Ангиса испратио центаршут и са ивице казненог простора посла лопту у мрежу.

Ипак, Интер је из једног јединог шута у оквир гола постигао погодак и то са играчем мање. Димарко је пронашао Лукакуа, који је упутио јак и прецизаншут са ивице казненог простора за 1:1 у Напољу.

Голеадана југу Италије се наставила. Домаћи су вратили водство после само три минута, а стрелац је био Ди Лоенцо.

Ни ту није било краја головима, пошто је Гаетано на асистенцију Симеонеа постигао трећи гол за шампиона Италије у четвртом минуту надокнаде.