СЕРИЈА А: Петарда Милана против Станковићеве Сампдорије

20.05.2023. 22:34
Dejan Stanković
Дејан Станковић / Извор: Профимедиа

Убедљива победа Росонера.

ФК Сампдорија који са клупе предводи српски тренер Дејан Станковић поражен је на гостовању Милану (5:1) у оквиру 36. кола Серије А.

НЕМА МУ РАВНОГ: Мурињо мисли да је посебан - "Ушао сам у финале са свега седам милиона за појачања"

ШТА УЧИНИ, ЦРНИ ТОМАСЕ? Тухелова чета поражена, сад Борусија има титулу У СВОЈИМ РУКАМА

СВЕ ЈЕ ГОТОВО! АРСЕНАЛ ПАО И У НОТИНГЕМУ: Манчестер сити је шампион Енглеске

Тим из Ђенове је већ раније изгубио сваку прилику да опстане у лиги и преселиће се у Серију Б.

Са друге стране, Росонери су имали императив победе и до ње су и дошли. Серију голова је отворио Рафаел Леао. Португалац је погодио на асистенцију Дијаза у деветом минуту меча.

Станковићев тим је узвратио у 20. минуту када је Кваљарела био стрелац.

Ипак, нису дуго издржали гости пошто је Оливије Жиру са два гола, у 23. и 29. минуту одвео свој тим на велики одмор са комотним вођством.

У наставку се нису зауставили домаћи, видели смо још два поготка иза леђа Раваље, Дијаз је погодио у 63, да би пет минута касније Оливије Жируу комплетирао хет-трик.

Миланези су овим тријуфмом пришли на бод заостатка у односу на Лацио који је на четрвтој позицији, но тим Мауриција Сарија ће свој меч овог кола одиграти у недељу на гостовању Удинезеу од 20:45.