ШИРОМ ЕВРОПЕ: Навијачи Кристал Паласа ПОЛУДЕЛИ због Луке, а Наполија због Максимовића (ФОТО)

25.02.2017. 18:32
Luka Milivojević
Лука Миливојевић / Извор: Реутерс

Одигране утакмице у најквалитетнијим лигама Европе.

Фудбалски викенд у најквалитетнијим лигама Европе обележила је победа Бајерна. И то каква. Екипа Карла Анћелотија је у утакмици 22. кола Бундеслиге декласирала Хамбург са 8:0, уз хет-трик Роберта Левандовског. Исто тако меч у Минхену, на "Алијанц арени" остаће упамћен по 1.000 мечу Италијана, као тренера.

Као стрелци су се смењивали Видал (17. минут), Левандовски (24, 42 и 54. минут), Алаба (56. минут), Коман (65 и 69. минут) и Робен у 87. минуту. Овим тријумфом Бајерн је задржао исту предност у односу на другопласирани Лајпциг, од пет бодова. Бајерн има 53, а Лајпциг 48. Ред Бул је без већих проблема победио Келн, резултатом 3:1, а за Јарчеве су играли и Невен Суботић и Милош Јојић. Суботић је све време био на терену, док је некадашњи играч Партизана ушао у 76. минуту. Убедљива је била и Борусија Дортмунд чији су дрес носили поменути Срби. Било је 3:0 за Борусију, а голове Фрајбургу (Игњовски играо од 85. минута) дали су Пјер-Емерик Обамејанг и Сократис.

У Ла Лиги, Алавес је победио Валенсију, резултатом 2:1, а стрелац за "потврду" три бода био је Александар Катаи (више прочитајте ОВДЕ). Ненад Крстичић је био на клупи. У дербију града Севиље, Бетис је као домаћин изгубио. Резултат је био 2:1 у корист Севиље за коју је до 83. минута играо Стеван Јоветић. Повео је Бетис голом Ризе Дурмисија, а онда је у другом полувремену виђен преокрет. Меркадо је погодио за 1:1, а Ибора је поставио коначан резултат. Дарко Брашанац није био ни у протоколу Бетиса. После овог меча, Севиља је на другом месту, са 52 бода, колико има и водећи Реал. Ипак, Мадриђани имају два меча мање.

СВЕ ЗБОГ МУЖА И ЊЕГОВОГ ГОЛА: Теа Катаи СЛАВИЛА на Инстаграму (ВИДЕО)

Најубедљивију победу дана у Премијер лиги остварио је Челси. Плавци су на "Стамфорд бриџу" савладали са 3:1 Свонси, а стрелци су били Сеск Фабрегас, Педро и Дијего Коста, док је почасни погодак за Лабудове дао Фернандо Љоренте. Репрезентативац Србије Немања Матић је уместо Педра ушао у 76. минуту. Победио је и Кристал Палас и (за сада) побегао из зоне испадања. Орлови су били бољи од Мидлзброа, а једини гол дао је Патрик ван Анхолт у 34. минуту. Све време за Кристал Палас је играо Лука Миливојевић, а према реакцијама на друштвеним мрежама одиграо је одлично. Подсетимо, некадашњи играч Црвене звезде дошао је из Олимпијакоса.

"Био је невероватан", "Он је звер", "Лука Миливојевић и Мамаду Сако би могли да направе разлику ове сезоне", били су само неки од коментара на рачун српског репрезентативца.

КАКО ЈЕ РАНИЈЕРИ ОТПУШТЕН: Флаша вина од пола МИЛИОНА фунти и ИЗДАЈА најбољих играча (ФОТО)

Наполи је код куће поражен од Аталанте чиме је направио велики корак уназад у трци за треће место. Репрезентативац Србије Никола Максимовић одиграо је цео меч за Наполи и био лоше постављен код оба гола које је његова екипа примила.