ШИРОМ ЕВРОПЕ: Арсеналу ПОКЛОН победа, пораз Михајловића, бламажа "српске" Ђенове (ВИДЕО+ФОТО)

22.01.2017. 18:11
Aleksis
Алексис / Извор: Реутерс

У Барнлију шокирани.

Арсенал је поклон пеналом, у осмом минуту надокнаде, победио Барнли 2:1 и освојио можда и кључне бодове у трци за пласман у Лигу шампиона, Јувентус је у дербију Серије А лако победио Лацио и тако наставио да граби ка шестој узастопној титули, Торино Синише Михајловића је поражен на гостовању у Болоњи и све је даље од места које води у Европу, док је у дерби меч Ла Лиге између два Атлетика окончан ремијем 2:2.

БЕЗ ДВОЈИЦЕ КЉУЧНИХ ПРВОТИМАЦА: Реал ће бити ДЕСЕТКОВАН у мечу против Наполија (ФОТО)

Арсен Венгер је добио црвени картон због протеста, али је на крају његова екипа добила поклон од судије Џонатана Моса и победила. Првенцем у дресу Тобџија Шкодран Мустафи је донео предност Арсеналу, да би у трећем минуту надокнаде гости изједначили са беле тачке. А онда је у седмом минуту надокнаде Мос свирао пенал и за Арсенал, после високо подигнуте ноге штопера гостију Мија. Да ли је био фаул или није, неважно је, јер је Лоран Косилни у трнутку упућивања лопте у шеснаестерац био у дубоком офсајду, али помоћни судија није реаговао. Поклон пенал је у гол за важна три бода претворио Алексис Санчез.

ГРОМ ИЗ ВЕДРА НЕБА: Бивши капитен поново на "Маракани"! (ФОТО)

СРБИН РАЗБИО МАЛЕР: Тадић ДОКРАЈЧИО шампиона Енглеске (ВИДЕО)

Челси је у складу са очекивањима лако победио Хал, головима Дијега Косте и Герија Кејхила, па сад има осам бодова више од најближег пратиоца, а то је сад Арсенал. Немања Матић је одиграо цео меч за Челси, док Бранислав Ивановић није био ни на клупи Плаваца.

Јувентус је већ у првих 15 минута решио недељни дерби против Лација (2:0) у 21. колу Серије А и уписао 16. победу! Оборен је и клупски рекорд  по броју узастопних победа на домаћем терену (26), као честитка Масимилијану Алегрију за његов 300. меч у Серији А. Голове за Стару даму постигли су Аргентинци Пауло Дибала и Гонзало Игуаин. Сергеј Милинковић Савић је одиграо цео меч за Лацио, Филип Ђорђевић је ушао у игру у 60. минуту, док Душан Баста није био у конкуренцији за састав.

Михајловићев Торино је поражен у Болоњи, а оба гола за домаће дао је некадашњи члан Бикова Бљерим Џемаили. Адем Љајић је одиграо цео меч за Торино, док је Саша Лукић остао на клупи.

Обрукала се и Ђенова која је код куће одиграла 2:2 против будућег друголигаша Кротонеа. Дарко Лазовић је играо за Ђенову до 61. минута, док је Никола Нинковић неочакивано остао на клупи.

Бајер је у Леверкузену лако победио Херту и тако показао да неће одустати од битке за излазак на европску сцену. Јунак победе био је Хакан Чалханоглу, који је постигао два гола, док се једном у стрелце уписао Омер Топрак.